Flash Site Editleme

spua

Üye
Tepki
0
@Buse Türüdü

teşekür ederim güzel çalısma klavyen dert görmesin iyi çalısmalar

aspirin_00

Üye
Tepki
3
flash siteyi ediltlemek için hem bilgi hemde program kullanma yetisine sahip olmanız lazım artı biraz tecrübe nette flash site buldunuz bunu swfdecompiler ile açarken sitenin acaba as2 mi as3 de mi kodlandığını aldıgınız yerde yoksa deneme yöntemiyle kırmanız gerekiyor
şimdi makınanızda flash cs3 ve swf decompiler programı kurulu oldugunu varsayalım decompiler ile siteyi kırarken ilkden as2 olarak kırıp program otomatık olarak senin kurulu olan flash cs3 programında açaçaktır
siteyi açtıktan sonra flash programında siteyi çalıştır eğer kod uyarısı veriyorsa yanlış dilde decompiler ettiniz uyarı vermıyor site guzel çalışıyorsa sorun yok tam anlamıyla decompiler edilmiş
bundan sonrası kolay flash programı ile istedğin mc nin txt lerin font boyutlarını değitşireblirsiniz

şayet ileri seviye bir site editlemeye çalışıyorsanız kodlama bilginiz olması gerekiyor nedenmi kodlarla yazı rengi veriliyor boyutu konumu vsss nette ilk önce flash cs3 programını anlatan videolar tutorialar olacak bunları öğrenerek ön bilgiye sahip olun yoksa ne demek istediğimizi az çok anlayacaksınız

ferdelance

Üye
Tepki
0
öncelikle merhaba yen bir üyeniz olarak bu konu hakkında bir sorum olacak hazır flash temalarında genelde şöyle bir sorun ile karşılaşıyorum readmore tuşu her sayfada aynı movieclip i çağırıyor sahneye ana sayfadakini değiştiriyorsun bir başka sayfadaki de otomatik değişmiş oluyor bu sorunu nasıl çözebilirim. Farklı bir movie clip eklesem ayrı bir botun hazırlasam düzelir gibime geliyor ama kod olarakta on (press)
{
loadMovieNum("swfismi.swf"1);
} yazsam olur ama daha kolay bir yolu yok mudur acaba :)

Tepki
2
merhaba, swf dosyasını fla ya çevirdim, flash ta edit yaptım ve tekrar swf olarak kaydettim ancak ses konusunda sıkıntı var. ses 1 saniyede uçup gidiyor. hiçbir şey anlaşılmıyor yani. dırt diye bitiyor :) ne yapmalıyım bilginiz var mı?

lynaone

Üye
Tepki
0
@Abdullah Şahin

çok teşekkürler bende kendimce nesneleri scenelerin üzerine tıklayarak bulmaya çalışıodm çok iyi oldu böyle

Tepki
0
@Buse Türüdü
bende böyle birşeyler arıyordum teşekkür ederim, web tasarım işini öğrenmek istiyorum.

Yukarı Alt