Fotoğrafçı İmzası

Tepki
17
Arkadaşım için alelacele hazırlamış olduğum imzalar. En çok 2. hoşuma gitti, arkadaşım da 2.'yi seçti :) ben yine de üçünü de eklemek istedim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Not: 1. ve 3. imzadaki görselin rezülasyonu düşük olmuş farkettim :D

2. imzanın kullanıldığı örnek bir fotoğraf:

Tepki
17
Çok haklısınız ama dedim ya, alelacele :) üzerinde çalışıp daha iyi tasarımlar üreteceğim.

oguzhan42

Üye
Tepki
3
Bunların arasında en iyi 2. olmuş ama Sedat Beye katılıyorum.Daha iyisinide bekliyoruz ;)

Tepki
4
acele ile yaptığınızı belirmeseniz bu çalışmaları siz yapmıştınız demezdim ama çok basit kalmış üzerinde ayrıntılı bir şekilde çalışılması gerekiyor

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Merhaba,
Malesef diğer arkadaşlara katılamayacağım. Bir fotoğraf imzası aksine son derece sade ve yalın olmalı. Detaylardan ve
ayrıntıdan uzak olmalı. Burada bir imzadan bahsediyoruz. Bir amblem veya afişten değil. Hele ki bu imza bir fotoğrafçı imzası ise.
Bu durumda sizin çalışmalarınız, basit bir yana, aksine son derece karışık ve ayrıntılı.
Bir fotoğrafçı imzası enstantaneyi bozmamalı. Kompozisyona müdahil olmamalı. (Örneğin denizde yüzen bir fotoğraf makinası olmamalı karede...) Resimde anlatılmak istenen olayı dağıtmamalı ve hatta gerekirse görünmemeli bile.
Bir sanatsever fotoğrafı incelerken "aa ne güzel imza" dememeli. "Ne güzel bir kare" demeli.
Bu bağlamda bir fotoğrafçı imzası olabilenin en basiti ve en arka planda olmalıdır.
Tasarım mesleğinde yapılan her işte, o işin derinliğine de inerek, amacını benimseyerek çalışmaların yapılması gerekir.
Altta örnek teşkil etmesi bakımından bir çalışma sunuyorum.
Kolay gelsin.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
erkan beye katılıyorum, ben basite kaçmasını şu şekilde söylemek istemiştim;
fotoğraf sanatçısının fotoğraf makinası imajı kullanması.

Yukarı Alt