Gazetemizin örnek 1nci sayfası :)

tmdemirtas

Üye
Tepki
1
İşte bu da bizim gazetemizin birinci sayfası :)
İlanları ve logomuzu kapattım.
Bakalım beğenecek misiniz :)

İç sayfalarımızın baskısı Siyah-Beyaz oluyor. Bu spor sayfası da göbek sayfa çalışması :)

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
konumuna göre başarılı daha iyilerini de yapabileceğinizi düşünüyorum.

danisman

Consultant
Tepki
30
Merhaba, renkli sayfa güzel diyebiliriz, SB sayfalar için aynı şeyi söyleyemem sanki "yahu şunu da sıkıştıralım, bu da girsin aralara bir yere" der gibi, olmuş...

tmdemirtas

Üye
Tepki
1
@danisman
Evet size katılıyorum.. Final gecesi olduğu için mümkün olduğu kadar resim girmeye çalıştık. Baktığımız zaman boğucu görünebiliyor ama amacımız gençlerimizin başarılarını ön plana çıkarmaktı :) Yorumunuz için teşekkür ederim...

danisman

Consultant
Tepki
30
Keşke iki sayfa daha ekleseydiniz, gençlerin de saklayacağı görsel bir hatıraları olabilirdi... Gerçi bu işlerin ne denli zahmetlerle ortaya çıktığını ve ne zorluklarla yayına hazırlandığını iyi bilirim ama keşke diyorum işte : )

gezegen

Üye
Tepki
16
Olmamış bence. Renk cümbüşü. 10 küpür var, 10 ayrı dolgu rengi! İrili-ufaklı 10 başlık var, 10 ayrı dolgu rengi! Renkler elenmeli, uyumlu/tutarlı hale gelmeli. Önsayfa, tasarım gücünü sadelikten almalı.

tmdemirtas

Üye
Tepki
1
@danisman

Gerçekten çok iyi söylediniz 'HA' deyince olmuyor maalesef :)
Bir de iş yerinin vermiş olduğu çizginin dışına çıkamıyorsunuz. 4 sayfamız Spor'a ait. 3'ü SB 1 tanesi de renkli çıkıyor. İlçe muhabirlerinin göndermiş olduğu haberleri de girmek zorundayız. O yüzden 2 sayfa ayırabilmişiz :) Spor'un da renkli bir sayfasını ekleyip onu da görmenizi sterim..

tmdemirtas

Üye
Tepki
1
@gezegen

Teşekkür ederim :)
Normalde kaç başlık girmemiz gerekiyordu peki? Sonuçta gazetenin 1nci sayfası iç sayfalarda neler olduğunu anlatan sayfa değil midir?

gezegen

Üye
Tepki
16
Kalabalığı yaratan bence başlık sayısı değil. Hoş, o da azalabilir belki. Renk sayısı gözü yoruyor, kalabalık gösteriyor. Şimdi bir daha baktım, her yazı çerçevesinin de rengi farklı! Senin atadığın toplamda 15 kadar renk var. Çok fazla bence.

Yukarı Alt