Grafikerlik İçin Lisede Hangi Bölümü Okumak Gerekir ? + Diğer Sorularım

Tepki
0
Merhaba.Ben Lise 10.sınıf öğrencisiyim.Şu anda MF (Sayısal) okuyorum.Matematik Fen'le aram kötü.Ben ve arkadaşlarım Dil sınıfına geçmemi istiyor.Photoshopla,tasarımla aram çok iyi.Gerçekten hiç abartmıyorum benim yaşlarımdaki (16) kişilere göre dijital olarak tasarım bilgim çok iyi.Altta sizede göstericem zaten kendi çektiğimiz video örneğini.Her neyse acaba dil okuyarak Grafiker olabilir miyim ?
Genel olarak sorum bu ama sadece değil bununla direkt olarak alakalı sorularım var.

Ben Anadolu Öğretmen Lisesinde okuyorum.İlkokul SBS puan ortalamam 450 yani normal bir öğrencinin üstünde.Haliyle hedefimde büyük.İnternette araştırırken hep dikkatimi çekti.Grafiker olmak istiyorum gibi başlıklarda hep puanım düşük şu üniversite okusam falan olur mu ?Adını bile ilk defa duyduğum üniversiteler.Açıkcası hevesimde bi kırıklık yaşadım.Yani açmak gerekirse hiç yalan söylemicem bana düşük puanlı öğrencilerin seçtiği bir yermiş gibi geldi grafikerlik.Ben boğaziçi-odtü gibi gelecek vaadeden türkiyenin ileri gelmiş üniverstelerinde okumak istiyorum.Ama bu yazdığım üniversitelerde okuyacağım demek değil ha.Ben daha grafikerlerin hangi üniversitelerde okuduklarını dahi bilmiyorum.Yani tıpta haccettepe,mühendislikte odtü neyse haliyle grafikerliktede en iyi üniversiteyi istiyorum.

İşte bu tip grafikerlik okunan ünivesiteler hangi puanla alıyor.Hangileri iyi ? gibi soruların cevabını istiyorum.

Bide kendi yaptığım video örneğini göstericem.Arkadaşlar arasında eğlence amaçlı yaptığım 2d bir animason.Sony Vegasla yaptım.
O altyazı yerine arkadaşa dublaj yaptırıcaktık ama olmadı ne yazıkki :rolleyes:

Her neyse yardımlarınızı bekliyorum

Yukarı Alt