Hayal gücüm kepenk indirdi

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
bazen fikirsel açıdan tükendiğimi düşünüyorum
öyle bir kilitleniyorum ki sabit yerimde sayıyorum
ve ortaya bir ürün çıkaramıyorum

sormak istediği bu psikolojiyi yaşanlar var mı?
var ise nasıl çözüm üretiyorsunuz?

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@Emine Şahin

Antalya/side'de ikamet ediyorum
deniz kumsal evimden 15 dakika uzakta
sıkıntı bu olmasa gerek :allalla:

skandal

Üye
Tepki
1
Kendi fikirlerimle anlatmaya çalışyam.
Sürekli üretmek yok bizim işimizde. Sürekli olursa da iyi işler çıkmıyor zaten.
İşten uzak kalınca, körelir genelde, ya da sürekli aynı şeyleri yapınca.
Bazen de sürekli tasarlayınca.
Bir süre kendinizi dinlendirip, başka tasarımları inceleyin. Kim neler yapmış, nasıl yapmış ?
Bunlardan esinlenerek mouse u hareket ettirdiğinizde zaten ortaya güzel şeyler çıkıyor.
Hani bir laf vardır. "Söyledikleriniz, karşınızdakinin anlayabildiği kadardır." Tasarım da, hayal gücü bir yana, neyi nasıl yapacağınızı bildiğiniz kadardır.
Ben hergün yeni şeyler öğreniyor ve bunu uyguluyorum.

Kepenklerinizin hiç kapanmaması dileğiyle ;)

Tepki
100
@Fulyam
Çok çeneyi sevmem az ama öz konuşurum :)
@Hasan Güner
Tatil beldesinde oturmanız değil sorun.
Sorun tatil yapamamanız.
Tatile çıktığınızda peşinizden fareniz klavyeniz gelmesin :)
Ya da buna benzer sorunlar...
@skandal
Kısaca tatil dediniz yani:D
Ama tıkandığımız noktalarda farklı çalışmaları izlemek çok önemli.
Hatta tıkandığımızda değil, her fırsatta...

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Beslenmen lazım hocam hem de çok yeterince beslenemediğim için benzer şeyler benimde başıma geliyor. Bir grafiker neyle beslenir peki. Konuyla alakalı olmasına gerek yok. Bol bol sinema filmi izle, sokakta gez, kitap ve dergi oku. Özellikle psikolji, sosyoloji ve tarih ile ilgilen. Sanatın tarihine göz at. Yani genel kültürümüz sıradan birine göre kat ve kat iyi olmalıki ortaya sürekli iyi işler çıkartabilelim. Yoksa çok zor gerçekte ilham diye bir şey olmadığını biliyoruz ortaya çıkan şey geçmiş birikim ve tecrübelerimizin süzgecimizden geçerek aktarılmasıdır. Süzgece gelecek çok fazla şey yoksa ilham napsın dimi:)

Ha bir de geçici çözüm olarak müziği öneriyorum. Çalışırken özellikle klasik müzik, new age ve soft rock/metal dinlemek insanı gerçekten açıyor farklı diyarlara götürüyor. Ama kalkıp yerli şarkılar dinlerseniz daha çok kafa karıştıracağına eminim:).

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
Türk sanat musikisi dinleyip loş bir ortamda nargile keyfi yapın :) nasıl bir huzur, rahatlama... ben gidiyorum :)

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
@Hasan Güner

Tatil deyince aklına deniz mi geliyor Hasancığım.. Nerede kafanı boşaltıyorsan o ortama gitmen gerek.. Örneğin ben şimdi Bolu tarafında serin bir ormanda çam ağaçları içinde ahşap bir evde şöyle 10 gün kalabilseydim, akşama kadar odun kırsaydım bu benim için süper bir tatil olurdu.. :)

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
hmm tatil şart yani anladığım kadarıyla bari en yakın zamanda annemin kucağına gideyim ben :)

Yukarı Alt