iki resmi yanyana açmak

Tepki
0
iki resmi yanyana açamıyorum. resimlerde kafa değiştirme yapacağım ama ilk önce iki resmi yanyana açmam gerekiyor lütfen yardım..

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Mustafa bey tam olarak sorun nedir anlayamadım ps iki ayrı resmi gayet normal yanyana açmanız lazım

Tepki
0
fotosoph'da resimlerde yüz (kafa) değiştirme yapacağım onun için ilk önce iki resmi yanyana açmak gerekiyormuş .

Tepki
7
Sayın avcu ; eğer sorunuzu yanlış anlamadıysam cevaplandırmak isterim...
Şöyle ki açmak istediğiniz her iki resmide programa aldıktan sonra window - documents - tile derseniz otomatik olarak açtığınız resimler yanyana gelebiliyor.Kolay gelsin.

Tepki
0
ben türkçe versiyonunu kullanıyorum fotosoph cs3 türkçe söylediğinizi türkçe yazar mısınız lütfen

Tepki
7
@mustafa avcu

Türkçe söylediğimi Türkçe yazmak ilginç :D

Sayın avcu ; söylediğim kelimelerin Türkçe karşılığını söylerim söylemesine de programdaki terimlerle birebir eşleşdiğini sanmıyorum.Size ancak cs3 kullanan biri yardımcı olabilir...Saygılar...

Not : Aslında biraz kurcalasanız eşleşen kelimeleri bulabilirsiniz.Mesela window pencere demek :D umarım programda da adı penceredir.İpucunu takip edin :D

Seda Başer

Graphic Designer
Tepki
11
@mustafa avcu

Ps de kafaları değiştirmek için öncelikle dekope yapmanız gerekiyor. Sanırım yeni bir kullanıcısınız. Dekope yaptıktan sonra kolaylıkla dekopeli resmi diğer resmin üzerine taşıyabilirsiniz.
Ama 2 ayrı resimi açıp da tek sayfaya almak isterseniz de öncelikle daha kolay olması için ilk resmin üstüne 2 kez tıklayın. Böylece artık layer oldu. Sonta ctrl+t yapıp shift e basılı tutup boyunu ayarlayın. 2 kez tıkladığınızda resmi tekrar tutup diğer resmin üstüne taşıyın.
Kolaylıklar dilerim.

Tepki
0
@Seda Başer

Sayın Seda Başer;

Cevabınızda dekupe yazıcağınıza dekope yazmışsınız bildireyim..

Seda Başer

Graphic Designer
Tepki
11
@m.emre cengiz

Bu tartışılan bir konudur. Dekope mi dekupe mi olduğu henüz kesin değildir.
Benim anlatmak istediğim anlaşılmıştır. Önemli olan da budur.
Burası grafikerlerin sitesidir, filologların değil.

Tepki
0
Photoshopta dekope değil dekupe denilir!!! Bunu bilin bunun kesin olup olmadığındanda şüpheniz varsa siz bırakın grafilkerliği bence :)

grafiker olmayı çok kolay sanıyorsunuz sanırım bence ilk önce neler yapacağınıza nasıl bişeymiş nasıl emek vermeniz gerekiyormuş bunları öğrenin.

Yaklaşık 10 senedir bu işi yapıyorum bana dekupe ile dekope nedir bunumu öğreteceksiniz?

AYRICA:

Ps de kafaları değiştirmek için öncelikle dekope yapmanız gerekiyor. Sanırım yeni bir kullanıcısınız. Dekope yaptıktan sonra kolaylıkla dekopeli resmi diğer resmin üzerine taşıyabilirsiniz.

DEMİŞSİNİZ BUNU GAYET NET VE AÇIK SÖYLEMİŞSİNİZ DEMEKKİ EMİNSİNİZ!!

NE YAZDIĞINIZA BAKIN SONRA BANA LAF ATIN

Yukarı Alt