İlginç...

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
1. Resmi Aç
2. Gözlerini Kapat
3. Resmin üzerinde Mouse'u hareket ettir ve Dur !
4. Gözlerini Aç
5. Eğer Kendi mouse'unu bulursan, Sen bir DAHİSİN !!!

Ben bulamadım birde siz deneyin... :)

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
Yalnız fare burda bu şekilde görünüyor ben biraz akıllılık yaptım şimdiden kusura bakmayın konuyu açtıktan sonra fark ettim... bu şekilde herkez bulur o yüzden şimdiden kendinizi dahi zannetmeyin :)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Büyüttüm ve 5 defa denedim her seferinde buldum, bence üzerinde biraz daha çalışılmalı :)

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
Yüklerken böyle olacağını düşünmemiştim hocam.. Biraz çalışılmalı değil en büyük hatayı yapmışım fareyi üstüne koyar koymaz dikkat çekiyor hatam :) dalğınlığıma gelmiştir affola :p

zynp

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
99
Bunu sanırım facebook'tan direk alıp paylaştığınız için böyle olmuş. Çünkü burdaki mause ucu ok, facedeki ise işaret parmağı şeklinde olan. Yani mause uçlarının uyumlu olması gerekiyor. Bunu göz ardı etmişsiniz sanırım. Zira orda denerken kendi mouseni bulman neredeyse imkanız. Denemiştim çünkü ve bulamamıştım.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Test çok saçma.

Buradaki örnekte kendi mousemizi bulabilmemiz ancak (1) bir rastlantı sonucu olur, rastlantı sonucu elde edilen bir başarı ise yalnızsa şanstır, bu dahiliğin bir göstergesi sayılamaz.

Ayrıca olasılık hesabıyla (2) bulunabilir, örneğin buradaki el sayısını not alırız ve üzerine kendi mousemizin imlecini ekleriz, örneğin 100 el varsa 101. el sizinkisi olacaktır, o halde o eli bulabilmenizin olasılığı 100/ 1 dir. Çünkü 101. el zaten sizinkisi olacaktır.
Bu yaklaşım bizi bir işleme götüreceği için yine dahiliğin kanıtı sayılamaz, zira dahilik herkesin yaptığından üstün olanı yapmaktır.

Yukarı Alt