ilk işim yorumlar lütfen

Lothlorien

Üye
Tepki
1
Selam arkadaşlar ilk logo çalışmam 0 eğitimle 6 saattir corelx5 öğrenmeye çalışıyorum sürekli kurcalayarak böyle sade bir logo yaptım önerilerde ve yorumlarda bulunursanız çok mutlu olacağım:) Kendimi grafikerliğe adamaya karar verdim ve bu işin üstadlarından biri haline gelmeyi çok istiyorum. Nerden ne şekilde başlayacağımı bilmiyorum ama corel ile bu siteyi kurcalayarak böyle birşey çıkardım başlangıç olarak:)

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Merhaba Öncelikle Hoşgeldiniz

İlk çalışmaya göre iyi diyebilirim. Fakat ilk olduğunu göz önünde bulundurarak söylüyorum. Yani bu kısa süre içinde araçları tanımanız gayet iyi. Durmak yok daha güzellerini yapacağınıza inanıyorum.

Çalışmaya devam. Madem bu yolu hedef kabul ettiniz. Çalışmaktan vazgeçmek, bıkmak kesinlikle yok :)

İyi Çalışmalar..

lana

Üye
Tepki
1
Bir işi öğrenmek istiyorsanız okuluna gitmelisiniz evvela. Grafik Tasarım eğitimi aldınız mı? Hadi okuluna gitmediniz diyelim..Grafik Tasarımcı olmak için sadece program bilmeniz yetmez. Çoğu arkadaş aynı hataya düşüyor...Renk, desen, Temel sanat eğitimi, doku, yazı tipografiyi çok çok çok iyi bilmeniz gerek..bence önce bunlardan başlayın, bunlara ağırlık verin..programları zaten öğrenirsiniz. Çalışmanıza gelince; elbetteki birşeye benzemiyor :) ama sıkı çalısmalarla, yukarıda bahsettiğim grafik tasarımın olmazsa olmazlarını tamamladıktan ve Türkiye ve dünyadaki ustalarımızın işlerini takip ettikten sonra daha iyi olacağınızı düşünüyorum..

Lothlorien

Üye
Tepki
1
öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. peki öncelikle corelemi ağırlık vermeliyim photoshopamı abim matbacı ve onun işlerini yaparak başlıcam bu işe tabi daha sonra zaman ilerledikçe lananın belirttiği eğitimlerle kendimi destekledikçe daha da ustalaşacağımdır ama öncelikle hangi programla başlamalıyım kararsız kaldım.

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
@karakutu

Neden yeni başlayan bir bireyin hevesini kırarsınız anlamam. Böyle mi yaklaşmak gerekiyor. Çök kötü denince bir şey kazabilecek mi o arkadaşımız. Yol göstermek bu mu yani ?

Lütfen biraz yol gösterici olun Kırıcı değil !

karakutu

Üye
Tepki
0
@Hasan YILDIZ

Hasan Yıldız kardeşim eğer bir şey kötü ise kötüdür anlatabildim mi ? İyi olanada iyi diyorum problem nedir ? realist olamıyor musunuz ?

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
@karakutu

Ortada kötü yapılmış bir iş varsa madem bunu anlayabilecek seviyedesiniz. O halde 'neden kötü' olduğunu da söyleyebilirsiniz. Bu şekilde karşımızda ki insan hatasını anlar. Sadece bu iş Kötü olmuş demek bence hiç doğru değil. Bizde bu forumda üyeyiz. Ben ilk çalışmalarımda hiç kimseden 'kötü' kelimesini duymadım. Hep iyi yönde eleştiriler aldım. Yaptığım çalışmalar kötüydü evet ama kimse sadece kötü deyip atmadı bir köşeye yol gösterdi. Sizi de bilgi paylaşımına davet ediyorum.

Unutmayın hayal kırıklığına uğramış bir insan kolay kolay toparlanamaz.

Bu benim şahsi fikrimdir.

karakutu

Üye
Tepki
0
Şahsi fikrine saygı duyarım ama dikkate almam. Benim çalışmalarıma berbat diyenler var hala şevkimi kıracağıma onun bunun pohpohlamasına kanacağıma berbat diyen adamın yanına gidip soruyorum, hocam nesi berbat bu kadar insanın göremediği ama sizin gördüğünüz berbatlık nerede bunu bana gösterir misiniz. derim dedim ve demeyede devam ediyorum... İnanırmısnız bilmem ama güzel olmuş diyenlere hiç kulak asmıyor ve ciddye almıyorum ( kendi çalışmalarım için ) umarım ne demek istediğimi anlatmış ve kardeşimizinde nasıl bir yol izleyeceğini açıklamış oldum. ( kendimce buda benim fikrim )

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
@karakutu

Bende buraya değindim. Madem Çok kötü diyorsunuz sebebini açıklayın. Neyse..

İyi Günler.

Yukarı Alt