ilk işimde maaşım ne olur ?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@KanunsuzTr

50 TL bir logo için çok iyi diyosun yani?
Bu da ilginçmiş :)

KanunsuzTr

Üye
Tepki
0
@Erkan_Nehir

İlk işim olduğundan biraz öyle geldi. Fakat şimdiki çalışmalarım için söyleyemem. (=

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Aslında grafik tasarım mesleği ve yaratıcılık ve kabiliyet gerektiren tüm mesleklerde (ressamlar, heykeltraşlar, marangozlar, desinatörler vs vs.. ) nasıl başlarsanız öyle gider. "Artk bu işi öğrendim" diyerek istediğiniz yüksek ücret diğerlerinin boşuna para verdiğini ve kalitesiz hizmet aldığı izlenimini verecektir ve bir yandan kazandığınızı sanırken diğer yandan kaybedeceksiniz. "eee ona bukadara yapmışsın bana neden bu kadar" sorusu ile de sık sık muhatap olacaksınız.
Bir mesleğe tam anlamıyla "Başladım" diyorsanız belirli bir çizgiden başlayıp ödün vermemek gerekir.
Tabii benim görüşüm bu.

KanunsuzTr

Üye
Tepki
0
@Erkan_Nehir

Çok farklı ve Özel bir görüş tabiki. Fakat zamanla insan geliştiriyor kendini. Geliştirdiği konu üzerinde yarattığı sonuçlar da değişiyor. Tabiki gelişmiş bir logo için farklı bir ücret eski logolar içinde farklı bir ücret alınması tuhaf ve saçma. Fakat kalite de bir o kadar önemli bence. (=

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
@KanunsuzTr

"BAŞLADIM" diyorsanız kaliteli işler yapıyorsunuzdur. Aksi takdirde henüz başlayamamışsınızdır. :)

KanunsuzTr

Üye
Tepki
0
@Erkan_Nehir

Peki. O Zaman Başladım. Size Sorayım Üstad Örneklerimizden Biri Olarak. Çalışmalarımı Gördüğünüzü Düşünüyorum. Fiyat Aralığım Ne Kadar Olmalıdır ?

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
@KanunsuzTr

Ben de sana şunu sorayım.
Arçeliğin yeni logosunu biliyorsun. O logo yapılmamış olsaydı, öyle kırmızı bir kare çizip yanına firma ismini yazıp herhangi bir firmadan 15 bin dolar isteseydik alacağımız cevap ne olurdu? :)

Yukarı Alt