Illustrator ile Manga Karakalem Çizim-> Dijital Renklendirmelerim-Yoruichi&Rukia

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Selam herkese;
Bu defa da 2D çalıştım arkadaşlar hep 3D olmaz =)

Burada Bleach dizisinden 2 ana karakteri bulacaksınız. Yani Yoruichi ve Rukia.

Burada önce film karesinden iki karakterin görüntülerini aldım sonra karakalemlerini çizdim, sonra Adobe illustrator ile vektörlerini çizdim ve renklendirme, ışık gibi önemli detaylarla çalışmamı tamamladım.
Not: Çalışmalarım her zamanki gibi tamamen ÖZGÜN'dür.
Umarım beğenirsiniz.
Hakan.

s_tatly

Üye
Tepki
0
ben photosopta özgün çalışmalarımı bu şekilde yapmak istiyorum.malesef beceremedim :( yardımcı olabilecek olan var mı??

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
@s_tatly
sn. s_tatly yukarıdaki karakterler Adobe illustrator ile vektörleri çizilip renklendirilmiştir. bunu adabe photoshopta sanırım fırçayla yapabilirsinizveya değişik bir çizim metoduyla yapabilirsiniz öğretmemi istiyorsanız
https://www.facebook.com/core.dra
corel photoshop dersleri sayfamı ziyaret edebilirsiniz

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba;

Kemal Bey'in dediği gibi bunlar vektörel çizim ve renklendirmeler ve benim size tavsiyem bu tür çalışmaları vektörel olarak çizip renklendirmek olacaktır.
Ayrıca bu karakterler Photoshop'ta da çizilebilirler ancak PS'deki çizimler illustrator'ün tadını veremeyebilir.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Çok isterim ancak hem karakalem yeteneği hem program bilgisi istiyor, o yüzden biraz sancılı :)

coyistik

Üye
Tepki
1
Benim geldiğim son nokta bu gözlere dikkatinizi çekerim gradient vermek hoşuma gidiyor ama yinede gözü yakalayamıyorum kendimi geliştirmek için kaynak verebilri misiniz.. Yabancıların logo yapımlarına ve karakter çizimlerine ulaştım fakat video çok hızlı aktığı için birşey anlaşılmıyor.

Yukarı Alt