İlustratorda Elma Çizimi 3-D

HIRCINBEY

Üye
Tepki
3
Yeni Bir döküman açarak Elips Tool aracını seçelim.

Elma Şekline Benzer Bir oval çizelim ve içerisini yeşil dolgu ile dolduralım.

Sonra objemizi selection tool aracımızla seçili hale getirelim ve sırasıyla Effect --> 3D--> Revolve 'yi seçelim.

Resimdeki şekilde açılan pencerede ayarlarımızı yapalım. Elma şeklimizi oluşturalım.

Daha sonra siyah renk ve fırçamızı seçerek Pen Tool aracımızla elmanın sapını çizelim.

Selection Tool ile çizdiğimiz objemizi elmanın üzerine çekelim.

Yeşil Elmamız Hazır. Şimdi sahnedeki tüm objelerimizi seçili iken Alt tuşuna basarak elmamızın bir kopyasını alalım.

Elmayı kopyaladıktan sonra ikinci oluşturduğumuz elmanın rengini Swatches paletini kullanarak değiştirelim.

Son olarak her iki elmamızı seçelim ve sırasıyla Filter --> Stylize --> Drop Shadow 'a basarak elmalarımıza gölge efekti katalım.

SONUÇ:

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Önümüzde ki bir kaç sene içinde en yaygın vektörel tabanlı program Illustrator olucak demiştim. Nitekim de oldu, üstüne başka program tanımıyorum..

Dersleriniz için teşekkürler HIRCINBEY, sizi Haziran ayında yapılacak olan yarışmamıza davet ediyorum. Eğer düşünürseniz imzamda bulunan linke tıklatarak katılım koşullarını öğrenebilirsiniz..

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Hakikaten de faydalı dersler paylaşıyorsunuz.
Aİ öğrenmek isteyenler sizin derslerinizle yavaş yavaş çizim tekniğini kavrayacaklar :)
Teşekkürler Hırçınbey.
+ :)

Tepki
31
Corel yetkililerine duyrulur bu üç boyut olayını geç kalmadan yapsınlar yoksa illustratora geçecek herkes:)

ders için teşekkürler hırçınbey

Tepki
25
Erkin beye katılıyorum kesinlikle İllustrator...
hırçın bey anlatrım için teşekkürler kolaylığı, pratikliği ve etkililiği ile muhteşem bir revolve örneği olmuş tekrar teşekkürler...

HIRCINBEY

Üye
Tepki
3
Bu güzel yorumlarınız için teşekkürler, davet içinde teşekkürler ama illustratora hatta tasarım olayına henüz yeni başladım ve öğrendiğim dersleri burada uygulamalı olarak sizlerle paylaşarak benim gibi yeni başlayanlara faydalı bir şeyler katmak amacım. Yarışmaya katılacak kadar yeterli görmüyorum kendimi. İlginize teşekkürler.

danisman

Consultant
Tepki
30
erkin bey, reklam kokan hareketler bunlar :) ama haklılık payınız oldukça yüksek. Coreldraw bu gidişle tarih olacak...

hırçınbey ders ve anlatım güzel olmuş, paylaşımınız için teşekkürler, yeni çalışmalarınızı eksik etmeyin, bekliyoruz...

Yukarı Alt