In Designde İndeks yapmak

1965

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben word programında indeks yapmak istediğim zaman, indeks yapılacak kealimeleri worde yazıyorum, alt alta sonra bunu kaydediyorum, wordde indeks bölümünde indeks kaydettiğim dosyayı oraya çağırıyorum, orada yazdığım kelimelearin hepsini indekse alıyor, yani çok pratik, bu indesing de var mı acaba

mkara

Üye
Tepki
0
Baya gecikmiş bir cevap olsada arşive girsin :)

Hiç bilmeyenler için o zaman Indesign de yazar dizini nasıl oluşturulur biraz anlatmaya çalışayım.
- Oncelikle Shift+F8 tuş kombinasyonuyla index penceresi açılır. (Window+Type table+Index)
- Klavye kısayolu oluşturalım (Edit+Keyboard Shorcuts+Product Area'dan Panel Menus+Commands kısmından Index:Add New Index Entry) Kolayca kullanabilecegimiz bir kısayol tusu yapalım kendimize
-Sıra geldi Indexlemeye. Metni/Cumleyi mouse ile secip olusturdugunuz klavye kısayol tusuna basın. Boylelikle o metnin geçtigi alan indexlenmiştir.
-Şimdide olşturdugumuz index i kitabımızın içerisine yerleştirelim. Bunun için tek yapmamız gereken Index penceresinin altında bulunan Generate Index butonunu tıklayıp indeximizi istedigimiz yere tıklayıp bırakmak.

alıntıdır (http://hkaya.blogcu.com/indesign-index-olusturma/4531462)

Yukarı Alt