İzmirliler Bi bakabilirmi?

caylpso

Üye
Tepki
0
arkadaşlar ben bu cuma egelisana yazılıcam grafik tasarım kursuna.sizinde burası hakkında bilgilerini almak istedim varsa.işte nasıl bi yerdir eğitimi falan filan.şimdiden çok teşekkür ederim...

Tepki
10
Caylpso,bakanlardan biri de benim,malesef İzmir'li değilim,o konuda yardımcı olamam.
Biraz önce okuduğum bir konuyu okumanızı tavsiye edebilirim sadece :

https://www.grafikerler.org/hem-teorik-hem-pratik-iste-grafik/5798-turkiye8217de-billboard8217lar-ve-grafik-kirliligi.html

Umarım bazı cevapları bu yazıda bulabilrsiniz.

Hakan beyin değerli görüşlerinede göz atmanızda fayda var.

https://www.grafikerler.org/grafiker-ve-egitim/15785-sizce-ne-yapilmali-yada-neler-yapilmamali.html

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
@caylpso

Bu nasıl bir yaklaşım mı diyeyim artık.. yuh.. ne demek sayın cylpso.:thumbdown:

caylpso

Üye
Tepki
0
ilk konu aşırı saçma ve basireti bağlanan insanlara göre dar görüşlülere göre yazılmış bir konu ;)
ikincisi güzelmiş...

Tepki
10
(..) sanatçı olmak, özellikle de grafik tasarımcı olmak, bir toplum yapısı içerisinde bulunan diğer meslek katmanlarının tümü hakkında genel ya da en azından yüzeysel bir bilgi sahibi olmayı, genel kültür olarak asgari bir bilgi birikime sahip olmayı, bakış açısı olarak toplumun algılama biçiminden bağımsız olarak konulara ve olaylara daha geniş bir şekilde bakmayı, mantıksal olarak bakıldığında sağlam bir bütünlüğe sahip olmayı, sanatsal olarak bakıldığında ise tüm bunları yoğurabilme becerisi ve birikimini özünde barındırabilme yeteneğini beraberinde getiri

ilk konudan alıntı.

''ilk konu aşırı saçma ve basireti bağlanan insanlara göre dar görüşlülere göre yazılmış bir konu ;)''

demişsiniz.
Ben bunda saçma bir şey göremiyorum. Bunun gibi bir çok yazıyı alıntı yapabilirim.

caylpso

Üye
Tepki
0
nedense bu forumda ve diğer frumlard rastladığım konulara ve cvblara genelleme yaparsam, sizlerin bu mesleği bir ego haline getirdiğinizi düşünüyorum.yok meslekten vazgeç yok efendim mesleğimiz ayaklar altına alınıyor.yok herkes tasarım yapamaz, 2 program kullanınca tsarımcı olunmuo.ya arkadaşlar biraz paylaşımcı olun gözünüzü seveyim.bu kadar eksi elektrik yüklü olmayın.burda bu lafların aksine yeni başlayanlara ne bileyim bu mesleğe adım atmaya karar vermiş kişilere daha anlayışlı yol gösterici olmak lazım.onların karşısına tabularla çıkarsanız, insanın o dalda başarılı olacağı varsa başarısı körelir.yanlış anlaşılmasın sadece yukardaki cvblar için söylemiyorum bunu.bu forumda ve başka bi kaç forumda bu mesleğe yıllarını vermi yada meslekte gerçekten başarılı olmuş (bazı) kişilere söylüyorum bunları...

Yukarı Alt