"KİBİR" konulu AFİŞ Çalışmam

user9

Grafiker
Tepki
80
olmamış, görseller hiç bir şekilde anlatmıyor, istenen mesaj verilememiş. yok hatta.

Tepki
10
@Hümeyra Can

Algılamalar farklı farklı olabilir.. Bakış açısına göre değişir..

1-Resimdeki şahıs KAFASINI, BURNUNU YUKARI DİKMİŞ ve KİBİRLENMEYİ, GURURLANMAYI DURUŞU İLE YANSITIYOR
2-KİBİR ve GURURU DURUŞU İLE GÖSTEREN ŞAHIS BİR DE KRAL BENİM MODUNDA KAFASINDA TAÇ VAR.
3-En sonunda GİDİLECEK YER MEZARDIR düşüncesi ve uyarısını da MEZAR TAŞI ile vurgulamışım yansıtmışım...
4-Alevlerle de KİBİRLİLERİN gideceği yer Cehennemdir yansıtılıyor
5-Kulak kabartan şahıs daHem uyarılara kulak veren birini yansıtıyor, hem de kibirli şahsa karşı imalı bir duruş sergiliyor
6-Ayet ve Hadislerle de durumu pekiştirmişim

VE SİZ BUNLARA RAĞMEN YANSITMIYOR DİYORSUNUZ :)

Dediğim gibi BAKIŞ AÇISI ve ALGILAMALAR farklı olabilir..

user9

Grafiker
Tepki
80
bir afiş böylesi uzun uzun açıklamalar gerektirmeden ilk bakıştan itibaren ne anlatmak istediğini anlatmalıdır. tek bir kişiye dahi bu şekilde açıklama yapmak gereği duyulan çalışma amacına ulaşmamış demektir :) bilmem anlatabildim mi? (!)

Tepki
10
@Hümeyra Can

Kusura bakmayın
Demek ki siz anlamamışsınız.. O da dert değil...
Herkesin algı biçimi farklı.. Siz anlamasanız da olur..
Bir çok foruma ekledim.Facebook'a ekledim onca millet anladı tebrik ediyorlar.
Siz bir düşünce ileri sürdünüz ,eleştirdiniz ben de cevap verdim.
Cevaba da tahammül edemeyip dalga mı geçiyorsunuz bir de..
Kabahat bende ki bir de açıklama yapmışım ciddiye alıp..
Dediğim gibi siz anlamasanız da olur.. Beğenmek zorunda da değilsiniz eyvallah.

Not: Çok tanınmış iki yazar kendi kişisel sayfalarına da eklediler (Önder Aytaç ve Faruk Arslan) Demek ki onlar iyi anlamış)

user9

Grafiker
Tepki
80
yazar diyorsun, grafik tasarımcı değil! neyse daha fazla bir şey demim ben, sen bildiğini okuyorsun zira :)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba; çalışmanızı inceledim, ben de arkadaşıma katılıyorum, görseller daha çok gözünde,aklında, bir hedefi olan, kariyer için azimli,hırslı ve hazır karakterleri anlatıyor, kariyer için azimle hareket etmek iyi bir şeydir, esasen burada söz konusu dini bir tema vurgusu olduğu için biraz daha bu doğrultuda görseller seçilebilirdi.

Fontlardaki çok renklilikten sadeliğe gidilebilir zira boğulmuşlar.

Sonra imla hataları var.

Örneğin:

YÜZ'de ısrar etme 99 da olur.

Kibir Kabre kadar sürer, ya sonrası ?

gibi.

İyi çalışmalar.

Tepki
6
Hocam madem çalışmana bu kadar güveniyorsun neden burada fikir almak için konu açıyorsun ? He eğer eleştri kaldıramıyorsan o ayrı mesele.Unutma burda asla yıkıcı yorum yapılmaz, üyeler belirli tecrübelere sahip insanlar senin tasarımına yorum yaptıysa savunmak yerine tasarımına uygula da iyi bir hal alsın çalışman.

Gelelim benim yorumuma,
Sen konu başlığında yazmasan konuyu anlayamazdım ben,
Unutmayalım ki; Grafik tasarım, insanlara konuyu en kısa ve en hızlı şekilde görselle aktarma sanatıdır.

can_arite

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar sakin olalım :)) Ayrıca sonuçta bi resmi buraya koyuyorsan eleştiriye açtığını gösterir ki bunlara da açık olmalısın. Agresifleşmeye gerek yok. Kibir konusunu ele almışsın ama kendinde farkında olmadan kibirleniyorsun arkadaşım. :)

Tepki
10
YAPICI ELEŞTİRİLER BAŞ GÖZ ÜSTÜNE AMA YIKICI , KÜÇÜMSEYİCİ, HOR GÖRÜCÜ, AŞAĞILAYICI, YOK SAYICI ELEŞTİRİLERE KIYMET VERMİYORUM...

-Hümeyra hanımın eleştirisi KÜÇÜMSEME, YOK SAYMA, HOR GÖRME içeren YIKICI BİR ELEŞTİRİ ve OLMAMIŞ DERKEN YOL GÖSTERMİYOR..

-Hakan Dağdeviren kardeşimizn ki ise YAPICI ve YOL GÖSTERİCİ bir USTA ELEŞTİRİSİ.. Yanlışları gösteriyor , kibar üslupla nerelerin nasıl olması gerektiğini belirtiyor. MUHATABINI KIRMIYOR , KÜÇÜMSEMİYOR.. İşte böyle eleştiriler BAŞ GÖZ ÜSTÜNE..

-Kibir konusuna gelince KÜÇÜMSEMEK, HORLAMAK, YOK SAYMAK, ÇALIŞMA AZMİNİ KIRMAK EN BÜYÜK KİBİRDİR..

Not: Ben bir grafiker değilim.. Bir amatörüm ve bunu defaatle belirttim. Bazıları gibi 4 yıl bu işin okuluna gitmedim, kurslara gitmedim kendimi geliştirdim ve hep de geliştiriyorum.. Benim gibiler için YAPICI ve YOL GÖSTERİCİ ELEŞTİRİLER TAKDİRE ŞAYANDIR .. Ama dediğim gibi YIKICI ,HORLAYICI, KÜÇÜMSEYİCİ, YOK SAYICI, AZİM KIRICI ELEŞTİRİLERİ DE KAALE ALMIYORUM

Yukarı Alt