Kitap yazımı yardım

Tepki
0
Bir kitap yazıyorum.Görselliğin üst düzeyde olması gerekiyor.
3d max ile yaptığım 3 boyutlu resimleri indesign içine attığımda soluklaşıyor.
Biraz araştırdığımda RGB - CMYK problemi çıktı karşıma...
Profesyonel indesign kullanıcısı değilim ancak kitabı yazmam gerekiyor , kullanmaktan başka çarem yok.

Şimdi bunun benim gibi acemilerce çözülebilecek bir problem olup olmadığını nette pek bulamadım.

Ne yapmam gerekiyor..?

İki seçeneğim var..

1.Ya bu problem basittir ve halledebilirim.

2.Kullandığım her görseli kitap bittiğinde ayrı bir dosya ile grafikere teslim edip 400 sayfalık kitabı yeniden dizayn ettirmek.
(Bu biraz korkutucu)

Ne yapmam gerekiyor...

Saygılar.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Şöyle deneyin...Max ten aldığınız çktıyı photoshopta açın...Image > mode > cmyk işaretleyip kaydedin ve ondan sonra indesign a aktarın..

Yine olmuyorsa max ten cikti alirken ki ayarlarin ekran goruntusunu ve indesig da ekran goruntusunu bir paylasin bizler ile bakalim...

Tapatalk ile gönderildi...İmla hataları için kusura bakmayın...

Tepki
0
@Aslı SAYILIR

İlginize müteşekkirim..

Bu 3d max kaydetme ayarları..

Uploaded with ImageShack.us

Bu 3d max orjinal çıkışı

Bu da indesign görüntüsü.Aynı görüntü pdf çıkışında ve photoshop cmyk modundada aynı..Silik , cansız..

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Rgb 24 bit cikti aliniz photoshopta kayıt aldiginiz gorseli aciniz ve onceki mesajimda bahsettigim yolla cmyk ya ceviriniz..Su an sehir disindayim yarina kadar ps de basaramazsaniz ekran goruntusunu sizinle paylasirim...

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Yarın bilgisayarı açınca iyice bir bakarım..

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@Baybars2000

üst menülerden Window>output>separation preview kısmına gelin ve wiev popup menüsünü off tan separations'a getirin böylelikle işiniz basıldığı takdirde nasıl görüneceğine dair bir fikriniz olur. buradaki mantık dokümanla hızlı çalışabilmek için indesign'ın ekran çözünürlüğünü düşürmesinden kaynaklanıyor ama bu maskınızı etkileyen bir durum değildir. ayrıca hazırladığınız görsellerin çözünürlüğünden bahsetmemişsiniz o yüzden 300 dpi/inch olduğunu varsayıyorum.

Yukarı Alt