Kolej katalog çalışması

tarık

Üye
Tepki
0
Fatih Koleji Anasınıfı için hazırladığım katalog çalışmasından kapak ve iç sayfa örnegi.

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
güzel çalışma çıkarmışsınız
ama bazı resimlerin kaliteleri düşük
ve kontrastları uyumsuz kalmış

tarık

Üye
Tepki
0
Teşekkürler beğenmenize sevindim.
Fotoğrafların kaliteleri çok iyi aslında, fakat freehand"de makinanın zorlanmaması için düşük jpg hallerini kullanıyorum genelde. Baskıya göndermeden önce orjinalleri ile değiştiriyorum, buradaki durum o yüzdendir.
Kontrastları maalesef freehand içerisinde image ları cmyk kullandığınızda o halde gösteriyor.

Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Tarık Bey,
Öncelikle çalışmaya ilk baktığımızda gözümüze güzel görünüyor fakat biraz daha dikkatli bakınca hatalar hemen beliriyor.
Öncelikle ön ve arka kapağı birleştirme fikri iyi fakat bunu tam yansıtamamışsınız.
Papatyalı zemin, kapak tam açıldığında birleşirken kolej ön kapakta mahsur kalıyor.
Ve ön-arka kapak ortasında bariz bir çizgi kalmış, bu da olmamalıydı çünkü papatya zeminde bu çizgi yok, o çizgi olmalı derseniz bu defa da papatyalı zeminde de devamı olmalıydı.
Panaromik bir görüntü elde etmek için parçalar birleştirildiğinde hepsi birbirinin bütünü olmalı.

Bank , kız ,erkek, köpek bunlar komple çalışmadan kalkmalı, asla bu çalışmaya ait değiller.

Arka kapakta biraz daha okunaklı fontlar kullanılablirdi.
Elden geçmesi gerekiyor, çalışma kötü değil sadece uygulama hataları var.

İyi çalışmalar.

tarık

Üye
Tepki
0
Çocuklar ve köpek olmalı mı olmamalı mı yoksa olmalı ama üzerinde renk tonlarında çalışılmalı mı bu tartışılır.

Arka kapak ta ki adres fontu müşteri tercihi, sözüm ona anasınıfı olduğundan bu tarz fontlar onlar için tercih sebebi.

iki kapak arasında ki çizgiye gelince bu sadece çalışmayı görmeniz için kapakları ayırıyor. Yoksa tasarıma ait olan bir şey değil baskıda da yok.

Teşekkürler.

Tepki
31
Elinize sağlık tarık bey anaokulu olduğu için çocuklar durabilir sonuçta çocuklara hitap eden birşey olduğu için onların da ilgisini çekecek birşeyler olmalı

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
iki kapak arasında ki çizgiye gelince bu sadece çalışmayı görmeniz için kapakları ayırıyor
Bunu zaten kendimiz için istemiştim ben de basılsın ya da baskıda çıkmasın demedim, panaromayı gözümüze iyi yedirebilmeniz için istedim .

o çizgi olmalı derseniz bu defa da papatyalı zeminde de devamı olmalıydı.
Panaromik bir görüntü elde etmek için parçalar birleştirildiğinde hepsi birbirinin bütünü olmalı.
Diğer yazdıklarım ise halen geçerlidir.

İyi çalışmalar.

zula

Üye
Tepki
0
çok başarılı olmuş ellerine sağlık , benimde gözüme çarpan fotoğrafların kontrast değerleri çok fazla verilmiş... bunun dışında güze fikir ve tasarım başarılarının devamını dilerim

Yukarı Alt