Kredi Kartı Çizimi (Resimli Anlatım)

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Basit fakat pratik kredi kartı yapımını anlatmaya çalışacağım umarım faydalı olur.
Yeni doküman açıp, araç kutusundaki Rounded Rectangle aracını seçip, çalışma alanına tıklayın. Width kutusuna 400, Height kutusuna 240, Corner Radius kutusuna 25 değerlerini verip Ok.leyin.

Dikdörtgene yukarıdan aşağıya koyu maviden açık maviye Linear gradient uygulayın.

Araç kutusundaki Rectangle aracını seçip çalışma alanına tıklayın. Width kutusuna 400, Height kutusuna 40 değerlerini girip ok.leyin. Dikdörtgene siyah dolgu uygulayın kenar çizgisi olmasın ve aşağıdaki şekilde yerleştirin.

Araç kutusundaki, Rounded Rectangle aracını seçip çalışma alanına tıklayın. Width kutusuna 350, Height kutusuna 40, Corner Radius kutusuna 10 değerini girip ok.leyin.

Dolgusunu beyaz verin, kenar çizgisi olmasın, aşağıdaki şekilde yerleştirin.

Text
aracını kullanarak beyaz dikdörtgenin içine kredi kartı numarasını yazın. Ben uygun bir font kullandım, siz kartlar üzerinde bulunan kabartmalı fontu kullanın.

Tüm objeleri seçip Object münüsünden Group komutunu uygulayın. Objelerin tümü seçiliyken Effect menüsünden 3D > Extrude & Bevel komutunu uygulayın.

Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi sırasıyla 44, 48, -30 değerlerini verin. Extrude Depth kutusuna 1 değerini girip ok.leyin

Sonuç:

Umarım faydalı olmuştur, kolay gelsin...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Teşekkürler Yaşar Bey.
Altın nokta var mı bu kartlarda?

Şaka bir yana cidden böyle pratik bilgiler birike birike ileride hepsi güçlerini birleştiriyor ve sihirli bir küre oluveriyolar.Sonra küre küre söyle bana gerisine karışma...

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@Dilek Doğrusöz
Teşekkürler Dilek hanım...

@Abdullah Şahin
Teşekkür ederim Abdullah bey...

@Hakan Dağdeviren
Haklısınız Hakan bey, ben de o küreyi oluşturmaya çalışıyorum...:)

@Faruk Durgut
Teşekkür ederim Faruk bey...

@haluk artuk
Teşekkürler Haluk bey...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Sanırım bütün albümleri silmişler.
Ya da site yok...