Landmark Logo (Yarışma Sonucu)

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Tebrik ederim Erkan bey, sizi kıskanmamak mümkün değil :) başarılarınızın devamını diliyorum...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@Erkan_Nehir

Erkan bey söyledğim herşeyi bu meslekten biri olan ve bu meslekten anlayan biri olarak söyledim zaten. Belki haklısınız firma bu logoyu istemiş olabilir bilemem orasını. Fakat o zaman bu bir logo tasarım yarışması değil, uygulama yarışması olur. Bu da taktir edersiniz ki bizim mesleğe yakışmaz, yani ben mesleğimin yerini bilirim. Ben olsam öyle bir durumda katılmazdım bana ters bir yarışmada uygulamacılık yapmak, Ben tasarımcıyım. Ama saygı duyarım siz katılmışsınız o da sizin mesleğinize bakışaçınız. Ha son olarakta çok güldüm benim logoma benzeyen bir logo bulamayınca karşısına şapkalı kadın koymuşsunuz :) Madem işin içine feminmarketi karıştırdınız. Ve kalkıp bu konunun içerisine benim logomu koydunuz bende şöyle bir örnek vereyim. Demekki tasarım yarışmasına uygulamacılık karışmayınca taklit olmayınca kendine özgü birşeyler yapmak zorunda kalınca feminmarket için yaptığınız çalışmalardan öteye gidemiyormuşsunuz. :)

Bu arada şu konuyada açıklık getireyim. Siz bu konuyu açtığınızda logonuzu gördüm ve gerçekten beğendim. (İnkar edemem taklidi gerçeğinden daha creativ olmuş) Sonra yarışmaya katılan diğer logolarada bakmak için googla lendmark logo yarışması dedim karşıma o malum sitenin linki çıktı. Bu kişisel birşey değil Erkan bey ben bu meslekte taklit yapan, kopya çeken tasarımcıyım diye geçinen herkese savaş açtım. Söz meclisten dışarı tabi. Siz firma sahibinin brif verdiğini söylüyorsunuz. Verilen brifleride tek tek yazdığınızda aslında sizin suçunuz yok logoyu tamamen firma sahibi yapmış demekten alamadım kendimi. Ama yinede mesleğe saygılı olan insan başka fikir üzerinden gitmez...

Saygılar benden

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Yasemin Uyar
Çok teşekkür ederim Yasemin Hanım... Evet bazen malesef mümkün değil... :)
Kıskançlık başka yerlere sapmadığı sürece güzel birşey tabii...
İçten dilekleriniz için teşekkürler.

Teşekkür ederim Yaşar Bey

ftherdogan

Üye
Tepki
0
Tebrikler Erkan bey.
Başarılarınızı devamını dilerim......:clap2::clap2::s8:

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
uygulama logo ya da ısmarlama logo çalışması olduğunu öğrenmiş olduk !

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
konu bünyesindeki mesajları tek tek okuyunca
Verilen brifleride tek tek yazdığınızda aslında sizin suçunuz yok logoyu tamamen firma sahibi yapmış demekten alamadım kendimi. Ama yinede mesleğe saygılı olan insan başka fikir üzerinden gitmez...
bu cümleye hak verdim

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Hasan Güner
@Hasan Güner

Evet bu mesleğe bakış açınızdan da bu cümleye hak verdiğiniz anlaşılıyor Hasan Bey :)

Yukarı Alt