Levent Uydu

zula

Üye
Tepki
0
şık güzel olmuş mesela N yi ben ev olarak düşündüm gezegen içinden geçen uyduyu n" de kullanıbilirdin yada t gibi düşündüm levent fontundaki t yi de uydu gibi kullanabilirdin .
gezegendeki renk uygulamalarınla fonttaki renk uygulamaların (estetik) birbirini tamamlamış.
birde uydu kısmındaki alttaki mavi şerit biraz uzun olmuş. yinede güzel ellerine sağlık

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Merhaba,

Çalışmanızı açmadan bile bir uydu resmi kullanmış olabileceğinizi düşünmüştüm :)

Bence artık bu klişelerden kurtulmalısınız. Uydu kelimesi zaten gerekli mesajı vermektedir. Birde uydu görseline gerek olmadığı düşüncesindeyim.

Levent yazı karakterinizi beğendim fakat uydu kelimesinin matbu evraklar üzerinde okunması gerçektende zor olacaktır.

Bence üzerinde çalışılması gereken bir logo çalışması.

Başarılar dilerim.

Tepki
4
uydu çanağının tasarımını beğendim, belki kare şeklindeki lnb daha yumuşak hatlı olabilir,
gözüme takılan da "levent" de daha canlı renk kullanılması :)

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@Serkan Baysal

birincisi uydu satan bir yere uydu kullanmak doğal
ikincisi çalışmada resim yok vektörel şekiller var
üçüncüsü google'dan bir uydu görseli bulun logodaki şekille yan yana koyun
uyduyu 2 adet geometrik şekil ile soyut olarak çizmek
ve bu sayede sadece uydunun anımsanmasını sağlamak işi klişe yapmaz

(cmyk renklere bölünmüş yumarlak içine G harfi yazmak gibi değil en azından)

teşekkürler...

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
@Hasan Güner

Öncelikle şunu söyleyeyim siz tasarıma bu mantıkla bakarsanız işiniz bir hayli zor.

Ben size uydu görseli kullanamazsınız demedim. Aksine böyle klişe tasarımlardan kurtulmalı ve yaratıcı şeyler üretmek için çaba harcamalısınız demek istedim.

Yapılmış bir yazım hatasından kendinize pay çıkarmaya çalışmanız sizi olgunlaştırmaz ve bilgi sahibi yapmaz. Anlayacağınızı düşünerek öyle yazmıştım fakat siz açık örtme çabasına girmişsiniz.

Bir uydunun neye benzediğini çok iyi biliyorum. Bunun için herhangi bir siteden resim indirmeme ve kıyas yapmama gerek yok. iki geometrik şekli bir araya getirmek ve bir uydu çizmek büyük bir başarı değildir. Kime söyleseniz iki adımda bir uydu görseli oluşturabilir.

Foruma ait olan bir logo ile ilgili yorumunuza da kesinlikle bir anlam veremediğimi söylemeliyim.
Ben sizin çalışmanızı eleştirdim. Sizde benimkileri dilediğiniz gibi eleştirin. Fakat forumun logosunun konumuzla hiç bir alakası yok ve bunu bahane etmeye çalışmayın.

Sizin başarıya değil, şansa ihtiyacınız var.

Bu nedenle mesleğinizde iyi şanslar diliyorum.

Saygılarımla
Serkan BAYSAL

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@Serkan Baysal

:) öğütleriniz beni gülümsetti teşekkürler
bu arada iki adımda bir uydu görseli çizip ekler misiniz foruma
bu sizin için çocuk oyuncağı olsa gerek ben merakla bekliyorum
size de iyi şanslar :rolleyes:

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bizim çalışmalarımızı foruma eklememizin amacı sizin de bildiğiniz gibi nerelerinin olmadığını yapılan eleştrilerle saptayabilmek, veya gelen beğeniler doğrultusunda kendimizi nekadar geliştirebildiğimizi saptayabilmek, bundan sonra yolumuza neleri dikkate alarak ,nelerimizi değiştirerek devam etmemiz grektiğini öğrenebilmektir malumunuz.

Siz de buraya çalışmanızı eklemiş "Eleştriye Açıktır" şeklinde bir ibare kullanmışsınız, demekki sizin de amacınınız bizimkiyle aynı.
Çalışmanızı buraya eklemeniz eksiklerinizin yazılmasını istemenizle denktir malumunuz.

Öte yandan konunuz 23 kez incelenmiş , kimse doğru dürüst size zaman ayırıp bu sayfaya hiçbirşey yazmamış, buna ihtiyacım yok diyebilirsiniz, anlarız, kimse de yazmak zorunda değil onları da anlarız, yalnız birileri size zamanını feda etmiş, çalışmanızı değerlendirmiş, eksik gördüğü yanları size bildirmiş, affınıza sığınarak size belki kendi yaşadığı deneyimleri değerlendirerek ne yapmanız gerektiğini yazmıştır bu da malumunuz.
Sizden daha yaratıcı olmanızı istemiştir, kendisi için mi istemiştir?
Sınırlrınızı zorlamanızı, daha farklı daha yaratıcı olmanızı istemiştir, kötü mü etmiştir?
Standart kalıpları yırtmanızı istemiştir,kötülüğünüzü mü istemiştir?
Bence size faydalı birşeyler yazmıştır.
Demem o ki çalışmanız vasıtasıyla kaleminize eleştri geldi, bence birdaha böyle bir çalışma yaparken buradaki Serkan arkadaşımızın bu eleştrisini de değerlendirip öyle yaparsınız çalışmanızı, buna çok eminim.
Bu da bir getiri demektir deneyimlerimize.

İsterseniz olaya bir de diğer boyuttan bakalım...
1: Serkan arkadaşımız konuya bakıp hiçbirşey yazmadan çekip giden 24. kişi olsaydı
2: Çok güzel olmuş elinize sağlık
yazsaydı size esasen herhangi bir katkısı olur muydu, siz bundan daha memnun kalır mıydınız?
Bir durup düşünmek gerek...

Çalışmalarınızda Başarılar Dilerim Hasan Bey :)

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@Hakan Dağdeviren

her cümleniz için ayrı ayrı yanıt vermek isterdim ama aralardan sadece birkaçını seçeyim

* Öte yandan konunuz 23 kez incelenmiş , kimse doğru dürüst size zaman ayırıp bu sayfaya hiçbirşey yazmamış ...
Yanıt: Benim işi eklediğim saatten bu yana forumdaki mesaj yazma trafiğini bir inceler misiniz?
Buradan çıkacak sonuç "bu durum sadece benim çalışmam için mi geçerli"nin cevabı

* Standart kalıpları yırtmanızı istemiştir,kötülüğünüzü mü istemiştir? ...
Yanıt: Standart kalıp (klişe) tanımlarımız arasında uçurumlar var
Açıklamam zaten yukarıda mevcut tekrar aynısını yazmayayım sadece bir misal sunayım
Herkes doğa resmi yapabilir herkes kendince yorumlar doğayı
çiçek böcek güneş ağaçtan oluşan doğa resimlerine inat farklı nesneleri yeni yorumlarla
sunmak klişeliği bozar için içine yaratıcılık girmiştir beyin girmiştir buna kimse diğerleri gibi diyemez

* Çok güzel olmuş elinize sağlık yazsaydı size esasen herhangi bir katkısı olur muydu, siz bundan daha memnun kalır mıydınız?
Yanıt: özetle bu iki şekil ile uyduyu anımsatan şeyi herkes kolaylıkla çizebilir dedi çalışmaya
doğal olarak ben de bu cümlesini uygulamaya dökmesini beni ikna etmesini istiyorum

ayrıca forum logosunu örnek göstermem niye rahatsız etti anlamadım
insanlar belli düşünceleri savunurlarken örneklemeler yaparlar
biz de bu çatı altında buluştuğumuza göre en belirgin örnek olarak
forumun logosunu seçtim bunu başka yerlere çekmenin manası yok

size de başarılar...

hastam

Üye
Tepki
0
Sayın Hasan bey.
Eleştiriye açık olman tahammüllü olmanı da gerektirir. Arkadaşlara haksızlık ediyorsun bence.
Her eleştiri seni bir adım daha ileri götürür. Tabi eleştirileri olumlu değerlendirirsen.
Kolay gelsin.

Yukarı Alt