Licensing for this product has stopped working Hatası alıyorum

Tepki
0
licensing for this produck has stopped working illustrasyonu açmaya çalıştığımda bu başlık altındaki sorunla karşılaşıyorum pc yi açtığımda çıkan uyarı ekranına delete all dedikten sonra oldu sanırım sistem geri yükleme yaptım yaklaşık bir ay öncesine gittim ama sorun devam ediyor adobe programlarını tek tek tekrarmı yüklemem gerekecek ? önerisi olan varmı

Tepki
2
@Betül Ersoy

Betül hanım, konu açarken başlıklar konu ile alakalı olsun ki aynı sorunu yaşan birileri olursa arama yaparken sizin başlığı görüp faydalanabilsin. Ayrıca Sizn açtığınız başlık adı forum kurallarına da aykırıdır.

Sorununuza gelince

Çözüm Adobe’un sitesinde zaten ingilizce olarak mevcut;

Licensing for this product has stopped working

Adobe Fireworks, Flash, Dreamweaver, Photoshop ve hatta Illustrator; kısacası Adobe Ürünleri ile ilgi olan bu hata;

“Licensing for this product has stopped working. You cannot use this product at this time. You must repair the problem by uninstalling and then reinstalling this product or contacting your IT administrator or Adobe customer support for help.”

gibi bir hata değil mi ? Hatta orjinalide şu şekilde;
-

Error: Licensing for this product has stopped working
-​

-​

tam olarak çözüm şu şekilde;​

-
  • Başlat Menüsü (Start Menu) => Denetim Masası (Control Panel)
  • Yönetimsel Araçlar‘a (Administrative Tools) Çift Tıklıyoruz
  • Hizmetler‘e (Services) Çift Tıklıyoruz
  • Sağ taraftaki listede FLEXnet Licensing Service’i buluyor ve Çift Tıklıyoruz
  • Açılan Pencerede Başlangıç Türü (Type menu) zamazingosunu görüyor ve o kısımdan Elle (Manual) kısmısını seçiyoruz.
  • Uygula (Apply) tuşuna basıyoruz.
  • Aynı Pencerede Hizmet Durumu (Service Status) yazısı altındaki Başlat (Start) tuşuna basıyoruz.
  • Uygula (Apply) tuşuna basıyor, Tamam (OK)diyerek pencereyi kapatıyoruz.
  • Hatta tüm pencereleri kapatabilirsiniz artık =)
-​

Geçmiş olsun. Programlarınızı artık başlatabilirsiniz.​

-​

İşin Mantığı;

Her nasıl olmuşsa (!) FLEXnet Licensing Service isimli hizmet bir şekilde duruyor. Bunu benim gibibu ne yahu, kapat kapat gerek yok diye kendiniz sonlandırmış olabilir, ya da bilgisayarınızı hızlandırmak maksadı ile kurcaladığınız programlarla bilmeden yapmış olabilirsiniz. Biz burada bu hizmetin sürekli açık olması için gerekli ayarlamaları yaptık yalnızca.​

-​

Alınacak Ders:

Bilgisayarımızı hızlandırmak, optimize etmek ya da bidi bidi herhangi bir şey için fazla kurcalamak lazım, bozarız yoksa =)​

-​

Sen, Nasıl ?

Hangi ara kapattım bu hizmeti ama hatırlamıyorum neden =) Neticesinde Googla’da ilk sayfada bu hatanın çözümü zaten yazıyor, benim bloguma ekleme sebebim ise bu hata hakkında herhangi bir Türkçe kaynağın bulunmaması. Herkes ingilizce bilmek zorunda değil nihayetinde.​

-​

Tepki
0
çok teşekkür ederim ben o gün okadar sabırsız davrandımki cvpınızı beklemeden bilgisayarıma format atıp sistemi tekrar yükledim :) oysa nekadar basitmiş çözümü bu söyledikleriniz kulağıma küpe olsun tekrardan teşşekür ediyorum başlık içinde kusura bakmayın

hasanasd

Üye
Tepki
0
...Hizmetler‘e (Services) Çift Tıklıyoruz
Sağ taraftaki listede FLEXnet Licensing Service’i buluyor ve Çift Tıklıyoruz...

ben photoshopu E sürücüsüne kurmuştum ve bu gün formatladım C sürücüsünü. aynı hatayı bende de veriyor. fakat benim Pcde hizmetler bölümünde FLEXnet Licensing Service bulunmuyor. Bu durumda ben ne yapmalıyım?

Tepki
0

Bu sorun bende de var fakat ben MAC kullanıyorum yardımcı olursunuz umarım...

Tepki
0
Sonunda hallettim :D bu konuda PC.ler için açıklamalar yapılmış ancak MAC için birşeyler bulmak oldukça zor oldu olsun sonunda buldum ve buradan da paylaşayım ki belki birilerinin işini görür...

Eveeeet yaklaşık 1 haftadır
"Licensing for this product has stopped working."
uyarısı yüzünden kafayı yiyodum nihayet an itibariyle olayı çözdüm...

FLEXnet klasörünü siliyoruz...

* Windows XP:
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\FLEXnet

* Windows Vista or Windows 7:
C:\ProgramData\FLEXnet klasörü

* MacOS:
[hard drive]/Library/Application Support/FLEXnet Publisher/

daha sonra özellikle Mac(lerde) şu hatayı alabiliriz
"Licensing for this product has expired."
onu da aşağıdaki yöntemle hallediyoruz...

AŞAĞIDAKİLERİ SİLİYORUZ:

* Windows:
\Program Files\Common Files\Adobe\Adobe PCD
\Program Files\Common Files\Adobe\caps
\Program Files\Common Files\Adobe\backup

* Mac OS:
[startup drive]/Library/Application Support/Adobe/Adobe PCD
[startup drive]/Library/Application Support/Adobe/caps
[startup drive]/Library/Application Support/Adobe/backup

daha sonra Photoshop, Illustratör, InDesign, Flash veya Adobe'un (CS4) paketindeki
herhangi bir uygulamayı tekrar açıyoruz yeni bir seri no veriyoruz ve sorun çözülüyor...

Tepki
0
Bülent Bey paylaşımın için teşekkürler, bende MAC kullanıcısıyım ama evde PC de bu problemi yaşıyordum, sayende düzelttim. Teşekkürler.

Tepki
0
"Licensing for this product has expired." dizustumde bu hatayla cebellesıyorum.. yukarda onerdıgınız cozumler etkılı olmadı nedenını de bılemıyorum ancak cok fena canımı sıktı bu hata bıtırılmesı gereken okadar odev varken bunla ugrasıorum.. bu cozum yollarının neden olumlu olmadıgını yada baska bı cozum onerebılecek olan varsa cok sevınırım.. dizustunde vista yuklu ve cs3 suitcase kurmustum bır yıldır ılk defa bolebı hata verdı sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım..

kid-up

Üye
Tepki
0
Bende ne Application Data nede FLEXnet klosorleri var servis bolumunde de yok anlayamadim lutfen yardim edin.

Yukarı Alt