Logolardan hangisi daha güzel?

salih0042

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar ben bir elektrik şirketi için logo oluşturacağım ama karar veremedim birkaç tane yaptım sizce en uygun ve güzel hangisi?
Şirket bilgileri:
Adı: Aka-Tel
yaptığı iş:Elektrikle ilgili aklınıza ne gelirse :D

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum....:clap2:

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
2 , 5 ve 6. çalışmalarınızı beğendim üzerinde çalışılarak daha iyi bir sonuç elde edilebilir. biraz daha estetiği artırarak seçilme olanaklarını yükseltebilirsiniz. iyi çalışmalar.

salih0042

Üye
Tepki
1
@Hüseyin ALPALTUN
Yorumunuz için teşekkürler ... göz önünde bulunduracağım yorumunuzu...:s8:

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Mesela 2 si üzerinde konuşalım .. Değişik fontlar dene daha bold olsun benim fikrimce ayrıca altındaki elektrik sistemleri yazısını orantıla bir bakalım nasıl olacak ;) gibi ..5. de de font ile ve renk ile oynayabilirsin

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@Hüseyin ALPALTUN

bence de 2,5 ve ya 6. çalışma üzerinden gidilmeli
daha tırnaklı font yerine düz şık bir font alternatif olabilir
kolay gelsin :s8:

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Hiçbirinci çalışmanızı çok beğendim, tebrik ederim.

Çalıştığınız ajans çok şanslı olmalı.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@salih0042

@salih0042

@salih0042

@salih0042

Değerli üyemiz salih0042;
Grafikerler.org gönüllü ve profesyonel katılım anlayışıyla bilgi alış-verişinde bulunulması amacıyla kurulmuştur.
Kimimiz yeni üye, kimimiz ise kuruluşundan bu yana tecrübe, bilgi, birikim, başarı, paylaşımlarıyla bu çatının oluşumunu gerçekleştirmiştir.
Hatta daha da önemlisi konuları, makaleleri, görüş ve bilgileri bu mecra için altın değerinde kıymeti olan şahsiyetlerdir.

Şimdi bunları neden anlattım;
( * eğer yanılmıyorsam) genç bir üyemizsiniz! yani yaşınız daha 15 - 16 vede grafikerliğe ilgi duyuyorsun, ne kadar güzel :clap2:

Kendi bilginiz vede deneyiminizle bazı çalışmalar yaparak yorum ve eleştiri için vitrine çıkartıyorsunuz, buraya kadar da her şey normal....
Ve bazı gözler bu çalışmalarınıza bakarak sahip oldukları bilgi, birikim, eğitim ve en önemlisi mesleki tecrübe ile gördüklerini yorum olarak aktarıyorlar, bana göre buraya kadar da her şey çok normal...

Belki bu ana kadar çevrenizde arkadaş gurubunuz da yada ne bileyim akraba gurubundaki yaşıtdaşlarınıza veya sizden büyüklere/küçüklere
yaptığınız çalışmaları sunduğunuzda aldığınız çok olumlu yorumlar olmuştur olacaktır da... Bu da çok normal :)
Ama hiç biri bu meslek için gerçek kriter yada referans görüş olmadığını sizde çok iyi biliyorsunuz ki bunu mesajınızda;

@salih0042
belli ettiğinizi anlıyorum.

Bir tasarımı vitrine çıkardığımız da izleyenlerden yorum ve eleştiri beklentimiz de olduğu gerçektir.
Öncesin de Yorum ve Eleştiri Nedir? sorusunun araştırmasını yapmak gerekir diye düşünüyorum,
Eski bir konumda paylaşmıştım bununla ilgili bir kaç düşüncemi,
yeri gelmişken burada da yayınlayayım, okuyanlar bilirler;

Bence Yorum Nedir........ ?

1 . *Bir yazının veya bir sözün, anlaşılması güç yönlerini açıklayarak aydınlığa kavuşturma, **tefsir.

2 . *Bir olayı belli bir görüşe göre açıklama, **değerlendirme.

3 . *Gizli veya hayalî olan bir şeyden anlam çıkarma.

4 . *Bir ürünün, bir modelin, bir sanat eserinin farklı bir açıdan ele alınarak yeniden oluşturulmuş biçimi, **versiyon.

5 . *Müzik/tiyatro Bir müzik parçasını veya bir tiyatro oyununu kendine özgü bir duyarlılık ve teknikle çalma, söyleme veya oynama, **icra etme.

Genelde bizlerden referans olarak 2 nolu ve 3 nolu anlamları kullanarak;
Tasarımcının az veya çok emek harcayarak ortaya koyduğu yada bir yerden esinlenip, fikirsel taşıma ile (ç) alıntı yaptığı (BU HER TASARIMCI İÇİN SÖYLENEMEZ!),
(az da olsa copy/paste) ile benimseyip sahip çıktığı, geliştirdiği görsel ürüne, bizlere bilirkişi misyonu yükleyerek;
gördüğümüzü ve anladığımızı ifade etmemizin sonucunda yorum bekleyenin gururunu okşayan yada gururunu incitip, onun savunma mekanizmasını harekete geçiren o içsel “ben merkezi” ondan ayrı hareket edip onu/onları tetiklemeyecekse (biraz zor) ,
vede “ olumlu yada olumsuz her eleştiri benim gelişimim ve profesyonelleşme yolunda kılavuzumdur “ (burası çok önemli) olgunluğunun tohumlarını ekebildiyse iç dünyasına,
öncesinde açılmış benzer konuları bu forumda yada internetteki diğer forumlarda,
bloglarda, tutorial sitelerinde, defterde, makalede, kitapta vs.vs. inceleyip...

Ne nedir? nasıldır? nasıl yapılır? referansları nelerdir? bunun belli bir kuralı varmıdır?
temel başlangıç noktası nedir? neler gerekir? nasıl bir yol izlenir? olmazsa olmazları nelerdir?
vb. vs. gibi ana dinamik kuralların araştırmasını yapabildiyse...

Bakalım onların yaptıklarına benzer şeylere neler yazılmış, biraz okuyup biraz irdeleyip öncelikle kendisine başkalarının yorumundan önce, kendi yorumunu, yapabilmişse/yaptıysa...

O zaman doğru ve gerçekci bir yorum çıkacaktır/çıkar....

*Daha çok çalışma ve araştırma yaparak, doğru yolda olduğunuzu belirtmek isterim,
durmak yok yola devam!

* DAHA FARKLI ÇALIŞMALARINIZI DA GÖRMEK İSTERİM *

* AMACINA UYGUN, BAŞARILI BİR ÇALIŞMA ! EMEĞİNİZE SAĞLIK *

* İŞTE BUDUR, OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ *

Bold
yazılanlar kaçınılmaz Yorumlar olacaktır...

Sonuç olarak değerli üyemiz;
"olumlu yada olumsuz her eleştiri sizin gelişiminiz ve profesyonelleşme yolunda kılavuzunuzdur":s8:
Faydalı Olması Dileğiyle....

Yukarı Alt