Okul Dergisi Logosu. (Kardelen)

enes66

Üye
Tepki
1
Yozgat Erdoğan AKdağ Anadolu Öğretmen Lisesi Okul Dergisi için yaptığım Logo... Yeşil ve Mavi olarak iki renk Yaptım =)

Logo Yeşil...

Logo Mavi ...

Logo Deneme 1

Logo Deneme 3

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Enes bey öncelikle uğraşmışsınız elinize sağlık diyeyim.

Fakat logo yapımında belli başlı kurallar vardır. Bu logoyu incelerken bu kuralların çoğunun çiğnendiğini gördüm. Bir logoda fotoğraf kullanılmaz, Efektlerden uzak durulmaya çalışılır. Birden fazla mesaj ve çok fazla metaryal logonun okunurluğunu azaltır. v.s...

Size önerim lütfen ünlü tasarımcıların logolarını inceleyin. Yada büyük yarışmalarda birincilik almış logoları, ne kadar sade ve keskin olduklarını birşeyi anlatmak için logonun içine birsürü birşeyler doldurulmaya gerek olmadığını göreceksiniz.

Eğer bu logoda kar tanesi ve kardelen çiçeğini kullanmak istediyseniz şöyle yapabilirdiniz logonun başına bir kartanesi içinden filizlenmiş kardelen resmi çizer koyardınız sonra type kısmını sade ve anlaşılır bir fontla tamamlardınız. Daha sade ve çekici olurdu.

Size tavsiyem en küçük alanda okunurluğunu yitirmeyen, siyahbeyaz ve gofre basıldığında geçişlerin kaybolmayacağı logolar üzerinde çalışmanız.

Başarılar dilerim.

enes66

Üye
Tepki
1
biraz daha yardım alabilirim eğer sizi yormayacaksak =)) şu anda okul dergisini hazırlıyorum ancak sizin gibi eleştiri yapan olmamıştı.. =)) teşekkürler =)) derginin tasarımında da yardımcı olursanız çok memnun oluruz...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@enes66

Tabi neden olmasın yaptığınız tasarımı ekleyin üzerinde konuşalım.

enes66

Üye
Tepki
1
ben şu anda okuldan giriyorum. eğer akşam açık olursanız evden girdiğimde yüklesem... akşam olur mu?? =)) açık olur musunuz?

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@enes66

Söz veremiyorum ama bir işim çıkmazsa muhtemelen online olurum. Siz eklersiniz üzerinde değişiklikler yaparız son halini hep birlikte görürüz.

enes66

Üye
Tepki
1
Tamam =)) Teşekkürler... Dergi Bitiminde size de göndeririz bir tane =)) Adres verirsiniz adresinize yollarız =)) Dergide size de teşekkürlerimizi ileteceğiz.. ve sizin için dergide grafikerler.org sitesinin reklamını yapacağım =))

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@enes66

Çok teşekkürederim. Bunların hiçbirine gerek yok, ben elimden geldiğince yeni yetişen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu benim içinde bir zevk ayrıca.

Yukarı Alt