Özbeğen, son yolculuğuna uğurlandı.....

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051

Türkiye'de ''eğlendirici piyanist'', ''piyanist şantör'' müziğinin ilk örneklerini veren Ferdi Özbeğen, son yolculuğuna uğurlandı.....

Tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vefat eden sanatçı Ferdi Özbeğen, Levent Camiinde bugün kü öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığında defnedildi.
72 yaşında ölen Ferdi Özbeğen;ölümünden önce bir gazeteye verdiği röportajda, şunları anlatmıştı:

''İş aramak için gittiğimiz pavyon kapılarından kovulmaya alışmıştık. Saray Muhallebicisi'nin camına dayanıp uzun uzun tatlıları seyrettiğim günleri hiç unutmadım. Bir gün Hilton'un önünden geçerken nereden aklıma estiyse 'Gir şuraya' dedim kendi kendime. Döner kapıdan geçtim ve kendimi cennette hissettim. Bütün cesaretimi toplayıp resepsiyona yanaştım ve müzik işleriyle ilgili kişiyle konuşmak istediğimi söyledim. Poldi isimli bir beyefendi geldi. Ona yalanları sıralamaya başladım; bir orkestram varmış, İzmir'den Hilton'da çalışmak için gelmişiz filan... Adam demez mi 'Yarın gelin dinleyeyim' diye... Yalana tam gaz devam... 'Çocuklar üç gün sonra gelecekler' dedim ve beklemesi için ikna ettim ama bende şafak attı. Üç gün içinde birkaç müzisyen daha buldum, provalar yaptık... Derken mucize gerçekleşti; Bay Poldi bizi beğendi ve Hilton'da çalışmaya başladık. Tam iki yıl sürdü bu serüven...''

Merhuma Allahtan Rahmet, Ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz,

Grafikerler.org Yönetimi​

Tepki
12
Bir program da da yeni neslin kendisini tanımadığından bahsetmişti. Alışveriş sonrası kendisinden kredi kartıyla birlikte kimlik de isteyen kasiyer kızı görünce yeniden müziğe dönmesi gerektiğini söylemişti. Allah rahmet eylesin.

Yukarı Alt