Photoshop HDR Efekti

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Bu dersimizde bir fotoğrafı nasıl HDR yapabileceğimizi öğreneceğiz. İlk önce HDR EFEKTİ ÖNCESİ ve HDR EFEKTİ SONRASI resimlerimizi görelim.

HDR EFEKTİ ÖNCESİ:

HDR EFEKTİ SONRASI:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞİMDİ İSE BİR FOTOĞRAFI NASIL HDR YAPABİLECEĞİMİZİ ÖĞRENECEĞİZ.

Öncelikle BU DOSYAYI İNDİRİN >

[HIDE]| TIKLA İNDİR |[/HIDE]

GELELİM KURULUMA:

İlk olarak C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CSx\Presets\Actions klasörü action dosyalarının eklenmesi gereken yerdir.

Kurulumu yaptım fakat hala action nasıl kullanılır bilmiyorum diyorsanız..

Fotoğrafınızı Photoshop'a attıktan sonra, Window > Actions ( Pencere > Eylemler ) diyerek ilk olarak pencereyi açın. Listelenen menüde kurulumunu yaptığınız action gözüküyorsa seçin, sonrasında ise hemen altta bulunan Play tuşuna basın. Action çalışacak ve fotoğrafa efektleri uygulayacaktır.

Eğer açılan menüde yüklediğiniz action gözükmüyorsa aynı kutunun sağ üstünde bulunan oku tıklayarak Load Action ( Eylemleri Yükle ) seçeneğini tıklayın ve .atn dosyasını yükleyin.

Anlattıklarımı dikkatli okuyup, eksiksiz uyguladıysanız, mutlaka olmalıdır. Olmadıysa yazdıklarımı tekrar okuyun...

NOT: ANLATIM TAMAMEN BANA AİTTİR, BAŞKA YERLERDE PAYLAŞIRKEN EMEK AÇISINDAN KAYNAK BELİRTİNİZ...

Yukarı Alt