Program önerisi istiyorum.

CanAk

Üye
Tepki
0
Şimdilik el pratikliği yapmaya çalışıyorum. 5 aydır filan grafikle ilgilenmeye başladım, henüz 17 yaşındayım zaten önümde uzun bi zaman var :)

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@Erkan_Nehir

Buna pek katılmıyorum. Tamam CS programları ofisteki çaycının işine yaramaz ama heleki basılı yayıncılıkla uğraşanların işine CS programları yaramaz olur mu? Corel veya Quark kullanıyor olmak indesign veya illustratör kullanımını gereksiz kılar mı? İhtiyaç ve amaca uygun bir kullanım değil midir bu?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Threebudha

Sadece corel ve quark kullanan bir işletmede CS paketini çok iyi derecede bilmek ne gibi faydalar sağlayabilir acaba? Ha siz kendinizi geliştirmek için öğrenirsiniz o ayrı. Fakat bir işletme ihtiyacı olmadığı bir programı elemanından referans olarak istemez. Mantıksız bir yaklaşım olur.

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@Erkan_Nehir

Bu şekilde ifade ederseniz tamamen katıldığımı söyleyebilirim.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Threebudha

En başta da aynı şeyi söylemiştim zaten :)
İlk mesajımdaki açıklamamı değiştirmedim.

(Diyelim ki yerel bir gazete de çalışıyorsunuz. Ve Corel Draw veya Quark kullanıyorsunuz. Operatör de olsanız grafiker de olsanız, ofiste çaycı da olsanız CS programları hiçbir işinize yaramayacaktır. Burada ünvana göre değil, ihtiyaç ve amaca göre program seçmek gerekmektedir.)

timutiti

Üye
Tepki
0
@CanAk
dostum grafik tasarım,program öğrenmek değildir.Önemli olan fikirdir.Özgün,yaratıcı çözümlerdir.Programları zaman içersinde öğrenirsin.Yok illa program tavsiyesi istiyorum ben diyosan Adobe programlarını tavsiye ederim.

Yukarı Alt