ses çıkışı ve ses kartları hakkında

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
merhabalar
ben bir konuyu merak ediyorum
bilgisayarımda kulaklık ile müzik dinlerken sonda olmasına karşın beni tatmin etmiyor ses yüksekliği
bunu artıran yazılımlar var mı?
kaliteli bir ses kartı alsam sıkıntı mı çözer mi?
bilgili bir arkadaş beni aydınlatır ise çok sevinirim

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
birinci seçenek başka bir kulaklıkla denemen eğer hala aynı sorun varsa ses kartını değiştirebilirsin
yanlız son çıkan ses kartları amfiye uyumlu diye biliyorum yani kulakta işe yaramaz sen en iyisimi kulalık girişi olan bi amfi al sorunun ortadan kalksın benim önerim bu...

C@GL@R

Üye
Tepki
3
@Yasemin Uyar

verdiğiniz bilgiye katılmıyorum. En kaliteli anfi olsa bile kulaklık taktığınız zaman anfiden faydalanmazsınız.. Yani anfi 0,5 TL'lik uzatma kablosu görevi görecektir.

Çözüm: İyi bir kulaklık :) Ses kartınında etkisi kesinlikle vardır ama beklediğiniz ölçüde değildir. Mevcut kartınıza kaliteli bir kulaklık alırsanız sorunu çözmüş olursunuz.

( Not: Ses kartınının kendi yazılımını kullanarak performansını arttırabilirsiniz. )

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bence olayda en buyuk etken ses kartidir. Ses kartiniz 2, 5, 7 gibi ses cikislarina sahip olabilir, fiyati da cikisina gore artar. Misal 5+1 Creative ses karti su an 30 TL civarinda Vatan'da.
Sonra kulaklik gelir, onun ses uzerindeki rolu ise karta endeksli olarak ses kontrolu, bas,tiz kuvvetlendirme, sesi temiz verme gibi durumlardir.
Yok ben kulaklik da almayacagim diyorsaniz o halde free olarak MP3 Gain programini indirip sesini yukseltmek istediginiz mp3u icerisine alip mp3 desibel degerini yukseltebilirsiniz.
Sesin yuksekligine sasiracaksiniz, tabi desibel degerini, sesi bozmayacak kadar yukseltmelisiniz.
Kolay gelsin.

Yukarı Alt