Sitem indexlenmedi !

atutumlu

Üye
Tepki
1
Bir müşterimin sitesini açalı yaklaşık 1 hafta oldu ama hâlâ site indexlenmedi. Google da sitenin adını giriyorum ama sonuç çıkmıyor.Bir kaç sorum olacak.

1) Site neden indexlenmedi?
2) Sitenin ne kadar süre sonra indexleneceğini nereden öğrenebilirim?
3) SEO için website submitter kullanmıştım bu program yüzünden site sandbox a atılmış olabilir mi?

truant34

Üye
Tepki
0
1. http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresten google kayıt olman gerek
2. Siten kayıt sonrası 15-30 gün içerisinde indexlenir
3. 3.sü için değerlendirmek için daha erken google 15-30 gün içerisinde siteni indexler indexlemezse bunları düşünebilirsin daha erken 3.sü için başarılar

atutumlu

Üye
Tepki
1
Turan34 siteyi google add url ye akledim zaten. Ama neredeyse 2 hafta olacak indexlenmedi bu yüzden bu konuyu açtım. Yine de cevabın için teşekkür edrim

ea430

Üye
Tepki
0
merhaba hocam indexleme konusunu google çok önem veriyor ve iskiden 500 kişi siteye girdiğinde ve en geç 3 gün sonra çıkıyordu şimdi oyle değil artık önce google ekipleri sitenizi ziyaret ediyorlar ve içeriği inceledikten sonra indexlemeyebaşlıyorlar

Desmal

Üye
Tepki
0
@ea430

Google ekipleri siteye mi giriyorlar ? Hiç sanmıyorum..

@truant34 arkadaşın dediklerini yaparsan, bir de üstüne pr değeri yüksek ve güncellenen siteden backlink alırsan siten kısa zamanda indexlenir.

Bir de şu submitter tarzı programlardan vazgeçin ! Eğer siteniz yeniyse ve çok az içeriğe sahipse yarardan çok zarar verecektir size.

ea430

Üye
Tepki
0
@Desmal

ilk başlarda sizin düşünüyordum ama arıştırmalar sonucanda öyle olmadığının farkına vardım saygılarımla.

Yukarı Alt