Sizce Grafik Tasarım mesleğinin sonu gelir mi?

lusy90

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
arkadaşlar grafik tasarımın işinin sonu sizce gelırmı ? yoksa devam edermı ?:mad:

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Bunu kim bilebilir ki. Bu mesleği yapanlar bu işin sonu gelir mi diye korkarak yapmıyorlar, benim gayem bu. Grafik tasarım ek değil ilk iştir. Bu mesleğin hakkını verenler gördüğünüz gibi çok iyi yerlere ulaşmış seviyededir. Bu mesleğin geleceğini 10 günde belirleyemeyiz. Bu mesleğe yıllarımızı verip sonra meyvelerini yememiz gerekir.

İş biter mi diye kişisel görüşüm şu şekilde;

Sokağa çıkın ve etrafınıza bakın. Kalabalık bir cadde ve ya tenha bir sokak. Neresi olursa olsun her yerde tabelalar , afişler, ellerde kartvizitler.

Sizce bu iş biterse sonucu ne olur ?

Saygılar.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Grafik tasarıma ilgi duyan arkadaşlar "Bir şey sormam gerek" yerine "BİŞİ" sormam gerek yazarsa, sonunun gelmesi kaçınılmaz bence...

Mehmet ÖZDEMİR

Grafik Tasarım
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
243
@Erkan Nehir

katılıyorum...

Konuya gelince; yeni bir tasarım ortaya çıkarmak elbette zor görünür. Yaparsınız beğenilmez, hayal kırıklığı yaşarsınız. Yeni bir çalışma yapacak gücünüz kalmaz. Bunu yenmenin en güzel yolu bol bol çalışma incelemek ve fuarlara gitmektir. Fuarlar, türü ne olursa olsun çeşit çeşit tasarımların bulunduğu bir derya gibidir. Birinden bir renk alırsınız, diğerinden font, daha bir başkasından stil. Ortaya yeni bir çalışma çıkar. Yani bu işte tasarımın sonu gelmez...

Ayaztuna

Üye
Tepki
0
Bu soruya evet sonu gelir veya hayır sonu gelmez denmesi arkadaşta nasıl bir etki edicek onu merak ediyorum

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
hiç bir mesleğin sonu gelmez, sadece şekli yada ismi değişir...
Örnek :
Berber > Kuaför
Emlak > Gayrimenkul
OtoYıkama > OtoKuaför

Mehmet ÖZDEMİR

Grafik Tasarım
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
243
@Ayaztuna

arkadaş sabırla sonunun gelmesini mi bekliyor yoksa sonunun gelmemesi için dua mı ediyor?

Yukarı Alt