sizce iyi 3d programı hangisidir.

Durum
Konu kapatılmıştır.

ist_dizayn

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar.
bugün bişey araştırıken aklıma bişey takıldı ve siz değerli meslektaşlarımla paylaşmak aynı zamanda konuyla ilgilide bilgi edinmiş oluruz.
Sorum başlıktanda anlaşıldığı gibi en iyi 3d programını soruyorum...
Sizce en iyi ve profesyonel 3d programı hangisidir.
ve Aynı zamanda Animasyon Programıda soruyorum..
saygılarımla

Tepki
67
3D max, After Effect ve Photoshop öğrenme aşamasında çok faydalı olur. Yani işe başlamak için Max ile başla ha Maya dersen ona da tamam derim ama bu ikisi dışında diğer programlara bulaşma benden tavsiye.

ist_dizayn

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
arkadaşlar bende zaten
flash
photoshop
freehand
coreldraw
illustrator
indesign programları profesyonel kullanıyorum zaman zaman 3d max, After Effect kullanıyorum ama öğrenmek istediğim şey şu en iyi hangisi
Örnak:
ZBrush
Maya
Cinema 4D
3D Studio Max
After Effect ve aklıma gelmeyen diğer programlar .
kısacası örnek
vektörel olarak nasıl profesyonel freehand-coreldraw-illustrator-indesign kullanılıyorsa (alanında prg. programlar)
demek istediğim şey en iyi profesyonellik için gerekli olan animasyon programı hangisidir. sizce
3d İçin hangisidir.

ist_dizayn

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
@Murat Güler
sanırım yine anlatamadım...
animasyon uyamalasında profesyonel 3d max mı?
after affects editlemede ve vektör videoda muhteşem ve prog program..
örnek biz grafikerler matbaa için .cdr-fh-ai vs. programlar kullanıyor ve herkeste bunlları kullanıyor.
animasyondada: herkes hangi programları kullanıyor .?
3d görsel yaratmak içindese: pro. program hangisidir. kısa ve öz
bu arada kusra bakmayın biraz üzerinde çok duruyorum ama birilerine bişey kanıtlamam gerekiyor onun için bir çok kişinin fikrini alıp öyle cvplıyacam..

Tepki
67
Kardeş şu video tamamiyle maxten hazırlanmıştır. Hazırlanması 5 gün renderi tam 110 gün sürmüştür.

Linki göremessen youtube ya da vimeodan Pantural die arattır. İzle sanırım soruna yanıt olacaktır.

ist_dizayn

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
bunu daha önce izlemiştim ve makalesinide okumuştum sabır işi :) yani soruma cvp alayım :)

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Bence yeterli cevap verilmiş. Grafik tasarımda da olduğu gibi en iyi program budur demek yanlış olur. Siz de zaten 3 örnek vermişsiniz grafik tasarım için. Her program birbirini tamamlayan ve yerine göre kullanılan programlardır. Yapılan anketlerde bile onlarca farklı fikir çıkabiliyor. Animasyon olayını CS'de de yaparsın after effects'de de.
Arkadaşlar da 3D max, after effects ve Maya örnek vermişler. Önemli olan ortaya çıkarmak istediğin işe bağlı.

ist_dizayn

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
@Erkan_Nehir
merhaba erkan bey,
söylediklerinizi biliyorum ve haklısınızda merak ettiğim şey nasıl piyasada 3 tane profesyonel vektörel programlar kullanılıyorsa bu alandaki profesyonel arkadaşlarımız neler kullanıyorlar. bunu merak ediyorum.
ve böyle bir yanıt bekliyorum.
After Affects programı video için vazgecilmiz bir program örnek
vektörel için ise ai-cdr+fh(nesli tükenmesine rağmen ülkemizde ençok kullanılan programlardan biri) işte bende animasyon için boyle vazgecilmez bir cvp yanıt bekliyorum

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt