Viniyl Pano

Tepki
1
Fuar için hazırlanmış 2 adet Viniyl Pano.

Ölçüler: 200 x 100 cm.

Fotoğraflar da tarafımdan müessesede çekilip rötuşlandı.Dekupeler Photoshop,genel çalışma Corel.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Vinillleri fuar alanında aşağıdan 50 cm bile yukarıya assalar korkmaz logosu aşağı yukarı dizlerimizin hizasına gelir, aynı şekilde yukarıdaki logoda çok yukarıda kalmış.. logo yerleşimi yanlış olmuş... Ürünlerde havada kalmış biryere oturtturmamışsınız, gölgeleri yok... Krem zemin yerine daha ağır duracak bir renk kullanabilirdiniz...

Saygılar.

Tepki
1
Selam,

Bu tür çalışmalara bakış mesafesi genelde 2 ila 3 adımdır.O yüzden ona göre yer seçimi yapılır ve asılır.
Burada Korkmaz'ı ön planda tutmak değil,yeni ürettikleri bir ürünün Markasını vurgulamak.

Mesela "Beko" ürünü tanıtılıyor,sağ alt köşeyede ufacık "koç" logosu yerleştiriliyor.
Ben köşeye değilde ortada hizaladım.
Birde ürün bir yere oturtulacak diye bir kural yok.İsterseniz size yabancı kaynaklardan örnekler sunabilirim.
Gölgelerle efekt yaratmak her zaman gerekli değildir kanısındayım.Zemin için bir başka renk olsaydı iyi olurdu demişsiniz,bana ürünü boğmayacak,detayları yok etmeyecek,ilk bakıldığında zemini değil ürünü algılatacak bir renk tavsiye edin bende onu çalışmama uygulayayım.Sonucu bende göreyim.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Logo yerleşimi yanlış... Eğer logoyu gizlemek istiyorsanız ayaklar altına koymanıza gerek yok hiç koymazsınız olur biter... Yapılan çalışmanın uzunluğuna ve asılacak yere göre lognun koyulacak yeri değişir bu yüzden bana yabancı kaynaklar sunmayın onlar sırf yabancı diye kaynaklarını idol kabul edecek değilim :) Ayrıca bu benim bakış açım, yok ben böyle doğru buluyorum derseniz müşteri sizin, çalışma sizin buyrun kullanın...

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Arzu Hanım yerine ben cevap vereyim size.
Düşünecek ne varki aykut bey. Mavi kullanın. insanın sinir sistemini rahatlatır ;)

Tepki
31
aykut bey
resimler çok havada kalmış biraz gölge verirseniz resimler daha ön plana çıkar
yukardaki setto sarı zeminde zarı burda bi boğulma var

Maviyle, Müşterinin sinir sistemi rahatlatılacak.
Yeşille,görme gücü arttırılacak,yenilenmesi sağlanacak.
Turuncuyla,satın alma dürtüsü kamçılanacak.
Lacivertlede müşterimin adının akılda kalması sağlanacak.

Mavi, yalnızlığı, üzüntüyü, depresyonu, bilgeliği, güveni ve sadakati simgeler. İş görüşmelerine mavi giyerek gitmek kararlılığı ve bağlılığı ifade eder.
Mavi, en popüler renklerden biridir.
Mavi, sinir sistemini rahatlatır. Kırmızının aksine zihni rahatlatan bir etkisi vardır ve insanların biraz daha düşünceler içine dalmasına yol açabilir. Huzurlu ve sakin bir mavi yatak odası için ideal bir renk olabilir, çünkü vücudun sakinleştirici kimyasallar salgılamasına yol açar. Fakat mavinin daha koyu tonları soğuk ve iç karartıcı gelebilir.
Mavi, ile boyanmış ortamlar, çok koyu renkli olmadığı sürece üretimi arttırır. Ayrıca insanlar mavi renkle yazılmış yazıları daha fazla akılda tutabilmektedirler.
alınıtıdır.

Tepki
1
Anladığım kadarıyla fotoğrafçılık konusunda pek bilgiye sahip değilsinizki panodaki fotoğraflar hakkında yorumda bulunmamışsınız.
Mesela (ışık-dekupe gibi) anlayacağınız biraz daha teknik eleştiri.
Grafiker dediğin bunlardanda anlamalı kanısındayım.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Kendi adıma cevap vereyim... Bu ürünleri hayatımda hiç görmediğim için fotoğrafı ile ilgili yorum yapmaktan kaçınırım... Metal çekmek zordur, metalin tonla çeşidi vardır... Bu yüzden yorum yapamayacağım, ürünleri elinize alıp fotoğrafla karşılaştırdığınızda gerçek yorumunu siz yapabilirsiniz ancak... Eğer yeterli fotoğraf bilgisine sahipseniz tabi...

Bu arada dekupe fotoğraf ile ilgili değil, uygulama ile ilgili bir özelliktir...

Fotoğraf ile ilgili dikkatimi çeken bir noktayı yukarıda belirtmişim zaten, ürünler bariz bir şekilde tam karşıdan kuvvetli bir ışık almış, gölgeleri düşürülmediği içinde çıplak kalmış...

Saygılar.

Yukarı Alt