Worldstar Logo Çalışmalarım

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
@Emre Şerim

Emre bey pro grafikerimiz sayın A.Özdemirer'in ne yapması gerektiğini gayet güzel açıklamış ve bu tarz bir "eleştiri !" ye verilmesi gereken en güzel cevabı vermiş.

Sayın A.Özdemirer belki sektörde Emre Bey'den daha tecrübeli olabilirsiniz, sizin tabirinizle pro bir grafiker olabilirsiniz, logo çalışmalarınız mantık yüklü çok orjinal çalışmalar da olabilir.

Ancak;

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz"

Saygılar.

Tepki
0
Tamamen katılıyorum...
Ve iş ortada.. :)
Bu arada yapılan eleştiriye "sen daha iyisini yap da görelim" diyerek cevap verecekseniz o halde çalışma paylaşmayınız....
Erman Toroğlu bir pozisyonu değerlendirip futbolcuyu eleştirmesin ozaman. Çıksın sahaya daha iyi futbol oynasın... :)
Eleştiri kaldıramıyorsak çalışma sunmayalım....

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
"sen daha iyisini yap da görelim"

Görüşümüz bu olsa da üslubumuz böyle değil. Kimse size "daha iyisini yap da görelim" şeklinde bir cümle kurmadı. Çalışmaya yaptığınız bu yorumunuzda eğer amaç ; küçük düşürmek, dalga geçmek ise doğru yoldasınız. Ancak amacınız "Yapıcı bir yorum" ise "çalışmalarımıza yorumlarıyla katkıda bulunmak isteyen kişinin becerilerini, bilgisini ve tecrübelerini görmek isteriz" denildi. Kaldı ki çalışma sahibi arkadaşımız böyle bir eleştiriyi büyük bir olgunlukla karşılamış ve "doğru bildiklerinizi yapın sorun yoksa ne ala" demiş, çalışmasını forumda paylaşma amacına paralel yorumununuz ile kendisine pay çıkarmış.

Yani ortada eleştiriyi kaldıramama gibi bir durum yok.

Erman Toroğlu bir pozisyonu değerlendirip futbolcuyu eleştirmesin ozaman. Çıksın sahaya daha iyi futbol oynasın...

Erman Toroğlu eski bir futbolcudur bilmem bilirmisiniz :) Yorumladığı maçlarda sahaya inip uygulamalı olarak "bu böyle olur" diye göstermiyorsa da kendisini takip edenlere bu konuda bilgisi olduğu güvenini vermiş ve Kendini kanıtlamıştır. Yasemin hanım da sizden bu yönde bir talepte bulunmuş.

Sahaya inip oynamayın bu kadarını istemiyoruz Sayın A.Özdemirer ama en azından maçı yorumlayın... bize futbolu bildiğinizi gösterin...

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
@A.Özdemirer

Bakın, çalışmayı paylaşan arkadaşın size karşı hiç bir sitemi yok... size gayet seviyeli ve düzgün bir cevap verdi.

"sen daha iyisini yap da görelim" diyerek cevap verecekseniz cümlesine gelince, diğer yorumlarınıza da baktım sürekli bir eleştiri halinde, hiç bir çalışmayı beğenmemiş siniz ve sürekli bir pro gafikerlikten bahsediyorsunuz sonuç olarak çok merak ettim siz pro bir grafiker olarak ne yapardınız ? ? ? Ama hala bir cevap vermediniz :)

Burda bulunma amacımız bilmediklerimizi öğrenmek ve bildiklerimizi öğretmek.... Bilmem anlata bildim mi...

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@A.Özdemirer

Bu logoyu yaratabilmek için grafikere ihtiyaç varmı ki?
anlatılmak istenen iyi güzel de yorum yanlış
söz güzel olabilir, müzik de harika olabilir ama işi bitiren yorumcudur

Eğer bir grafiker bu işi yapıyorsa bu nasıl yaratıcılık?
yaratmak Allah'a mahsus hiç kimse hiçbirşeyi yaratmamıştır
sadece var olan şeyi kendi algısıyla harmanlayıp sunmuştur

özet olarak: şahsa katılıyorum ama anlatılmak istenen doğru anlatılamamış
bir çok gereksiz yoruma sebebiyet vermiş

Tepki
0
@Hasan Güner

https://www.grafikerler.org/logo-tasarimlari/26657-iste-hayal-gucu-ve-yaraticilik.html
Yukarıdaki linke bi göz at bakalım....

Hayal gücü ve yaratıcılık başlıklı konu açıyosun, millet altına altına sıralıyor "işte yaratcılık-çok yaratıcı" üstelik konu sana ait sonra da buraya gelmiş yaratmak Allah'a mahsus diyosun. :D
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
Bırakın bı kelime oyunlarınıda yoksa böyle düşersiniz kendi kazdığınız kuyuya :)
Ben yorumumu direk söylerim kıvırmadan. Alınan varsa bu işi yapmasın.
Süper olmuş güzel olmuş diyenlere teşekkür; olmamış diyenlere veryansın. Vay be. Ne güzel memleket...:):)

Bu arada bi arkadaş da demiş ki Erman toroğlu eski futbolcuymuş o yüzden yorum yapabilirmiş.
Hıncal Uluç eski Türkiye güzeli mi güzellik yarışmaların da juri üyeliği yapıyor? :D
Güldürmeyin Allah aşkına. Bi laf ederken lafınızın tuzağına düşmeyin.. :)

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@A.Özdemirer

siz eğitmen olduğunuzdan emin misiniz?
ne anlatmak istediğimi kavrayabilirsiniz sanmıştım
yalnız kesin çocukluğunuzda çok ezilmişsiniz siz...
kişilik sıkıntısı oluşmuş...
not: bu tarz bu üslupla (şımarık çocuk gibi) değil de daha ahlaki bir bilgi/beceri tartışması yapacaksak buyurun hodri meydan

diğer cümlelerinizin yanıtı kendi açtığım konuda arkadaşın konusunu işgal etmeyeyim:

https://www.grafikerler.org/logo-tasarimlari/26657-iste-hayal-gucu-ve-yaraticilik.html

Emre Şerim

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
14
Sayın arkadaşım yaptığınız yoruma veya eleştiriye söylenen birşey yok, fakat herşeyin bir üslubu var denilmek istenilen.. Bu tarz üslup sergileyerek biryere varamazsınız..

Tepki
0
@Hasan Güner

Evet klasik bir "düştüğü zor durumdan saldırı ile çıkmaya çalışma" vakası... :)
Çocukluğuma ve kişiliğime dil uzatarak düştüğünüz kompleksli durum gerçekten vahim ve bu seviyeye inmek zaten bana yakışmaz. size yakışanı yapmışsınız. kendi söylediğiniz laf ile tezata düşerek zaten yeterince gülünç duruma düştünüz (Yaratmak Allaha mahsustur. Ama yaratıcılık diye konu açarım icabında... :) ) ve lütfen daha fazla derinlere dalmayınız çünkü çırpındıkça batıyosunuz.
Bu arada kimin ahlak sınırlarını zorladığı mesajınızdan belli. Ben kimsenin şahsına ve kişiliğine dil uzatmadım fakat siz benim kişiliğime dil uzatarak benim ne derece haklı olduğumu herkese göstermiş oldunuz. Yardımlarınızdan dolayı teşekkürlerimi sunarım. :) Bu durumda kimin zamanında ezilmiş olduğu da ortaya cıkıyor....
Arkadaşlardan duyuyordum bu sitedeki insanların sadece pohpohlanmak istediğini ve asla eleştiri kabul etmediğini. Bir de kendi gözümle göreyim dedim. Gerçekten haklıymış. hatta az bile söylemiş. Eleştiri karşısında insanların kişiliklerine hakaret eden tiplerin olduğundan bahsetmemişti bana. Neyse görmüş oldum sayenizde.
Herneyse. Gördüklerim bana yeter. ben kendi kulvarıma dönüyorum ve sizi kendinizle başbaşa bırakıyorum.
Ve acil şifalar diliyorum. :)

Yukarı Alt