yapılan çalışmalarımızı koruma

Tepki
7
arkadaşlar ben bir çalışma yapıp siteye eklemiştim. daha sonra bu fırmayla bazı sebeblerden dolayı iş yapmaktan vazgectıler. ama buraya kendım yapmıs oldugum calısmalar bıze zarar verıyo dıye kaldırılmasını ıstedıler ve sonra bana uyarıda bulundular bu calısmayı sergıleyemezmısıım ve aynı calısmayı baska yerde yapıldı cunku onlara maılle attıgım calısmaların resımlerını yolladım bu benı cok uzdu ben 3 gun sadece bir kartvızıtı kısılere begendırmek ıcın calısma yaptım emek verdım . emegım bosa gıttı. koruyamadım onu...

acaba calısmalarımızı korumak adına yapabılecegımız bısey var mı

Tepki
31
Burçin hanım Maalesef müşteriyle işe başlarken iş akdi gibi bir şey doldurmuyoruz
tabi bu müşterinin yaptığımız çalışmayı beğenecek diye bir zorunluluğu yok
aranızda ne tür sorunlardan dolayı iş yapmaktan vazgeçtiğinizi bilmediğim için daha farklı
bir yorumda bulunamayacağım

Tepki
31
eskiler müşteri daima haklıdır derler işleri beğenmediklerinden değilde parada anlaşamadığınız için sanırım karşı tarafın herhangi bir sorumluluğu yok burda olan sizin emeklerinize oluyor
bunun çözümü var mı derseniz önce fiyat beleirlernip sonra iş belirlense bu sıkıntılar azalır

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Burçin hn. yaptığınız emeğinize karşılık müşteri beğenip bedelini ödeyip çalışmayı teslim almadıysa bu çalışma üzerinde bir hak talep etme hakkına sahip olmadığını düşünüyorum. Kaldı ki anlaşamadık diyorsunuz, o zaman müşteri neden bu sebepten muzdarip anlamış değilim, sıfırdan çalıştığınız bir emek ise bunun hakkı size aittir. Kendileri başka yerde çalıştırıp kullanamazlar düşüncesindeyim.

Tepki
0
burçin hanım durum üzücü bir hal almış şu linki lütfen inceleyiniz http://www.tasdix.com/

ayrıca firmalardan gerekli izini almadan portfolyolarınızı sergilemeyin bunun ciddi olarak hukuksal yaptırımlarıyla karşılaşabilirisiniz.

diğer grafiker arkadaşlarda yukarıdaki linki bir incelesinler yada adminlerden ricam bu linki ve konuyu tüm forum üyelerine özel mesaj yada mail yoluyla duyururlarsa iyi olur gibime geliyor.

saygılarımla...

Tepki
7
ben sıfırdan yaptım calısmayı matbuu evrakları dahıl hepsını ben hazırladım ama zarar goren ben oldum cahit bey uyarınız ve lınkınz için teşekkür ederim. aslında bı cok kısye olmustur cevremde bu tıp olaylar uzucu oluyor ben o olaydan sonra calısmak 2 gun kendıme gelemedım hem hareket yemek hem emegımın bosa gıtmesı benı uzmustu. işimde yenı olmanında verdıgı acemılıkte var galıba :(

Tepki
0
burçin hanım çalışmalarınızı kendi adınıza tasdikletirseniz hukuksal açıdan hakkınızı aramak için elinizde gayet yeterli deliller olur ve inanın mutlaka hakknızın karşılığını alırsınız hemde fazlasıyla...

saygılarımla...

Yukarı Alt