Yatak Odası

yavuz94

Üye
Tepki
0

Çalışmada çok dikkat etmediğim bir alan ama cam render'ları her zaman çok hoşuma gitmiştir o yüzden özensiz de olsa böyle bi render almak istedim :)

Fark ettiğiniz hataları bekliyorum...

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
Halıya kalınlık vermemişsin, parke ile bütünleşmiş o yüzden. Komodinler fazla yüksek göründü gözüme.
Ve esas gözümü rahatsız eden kısım yatak baş ucu oldu. Kalp şeklinin çizgisi acemilik vermiş görünüşe.

Önemli bir ayrıntıyı söyleyeyim. Özellikle kırmızı, yeşil gibi renkleri kullanırken "Vray Override mtl" kullanmalısın. Burada dersler bölümünde benim hazırladığım bir ders var bu konuda. Onu incelemeni öneririm. Mesela ikinci renderda yastık pembeleşmiş, esas duvarlarda pembe yansımalar var. "Vray Override mtl" kurtarır bu durumu.
Başka gözümü rahatsız eden bir şey görmedim.
Elne sağlık. Kolay gelsin.

colin

Üye
Tepki
0
teknik olarak bakamıcam fakat 2. resim çok gerçekçi 1.de güzl olmuş elinize sağlık

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Oranti sorunu var, sandalye ve onundeki duran her neyse adini getiremedim, onu kucultmelisin yatagi buyutmelisin.

yavuz94

Üye
Tepki
0
GÜNEL AYVACI; "Vray Override mtl" malesef kurtaramaz çünkü mental ray kulanıyorum :) baş ucundaki kalbi düzeltemedim ancak bştan tasarlamam gerek. Şuanki "line" olduğu için yüzeyde segment yok bu yüzden de mesh smoot falan verince çok kötü oluyor. bi dahakine kalp çizersem kutudan çizicem öyle daha iyi olcak.

Günel ayvacı komüdinleri yüksek gördü, Hakan Dağdeviren de sandalye ve aynayı büyük gördü. Sanırım tek sorun yatağın küçük olması :)
Ayrıca halıya kalınlık verdim ve duvardaki kırmızılıklar kayboldu.(en azından bana öyle geldi)
Şimdiki açıklarım neler?

colin; Olsun. Teşekkürler :)
Kerim ÖKSÜZ; Olsun o kadar ne zamandır bu programla uğraşıyorum :)

colin

Üye
Tepki
0
:clap2: (BENCE TEKNİK YORUMLAR GELMEDEN YATAĞIN GÖRÜNÜR Bİ KISMINA AYAK YAPIN :D ) ELİNİZE SAĞLIK

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
Sen sihirbaz mısın Yavuz:) Yatağın baş ucunda ayak olmamasına rağmen havada durabiliyor:):):):)
Mental Ray bilmiyorum ne yazık....

colin

Üye
Tepki
0
:D ben bile farkettiysem ,günel hanımın gözünden hiç kaçmaz :)

Yukarı Alt