Yeni başlayan bir acemiden

xdanyalx

Üye
Tepki
3
yorumlarınızı ve önerileriniz için buradayım

xdanyalx

Üye
Tepki
3
buradaki ustalarımdan öneri bekliyorum.iddialı değilim. eğtimini almadım. manzara resmi çizmek isteyen bir amatörüm. ben kendi mi değerlendiremiyorum. sizin yardımınızı bekliyorum.

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Öncelikle tebrik ederim emek verilmiş güzel çalışmalar... yalnız kontür çizgilerini çok sert kullanıyorsun, dereceli kalemler kullanmanı öneririm gnel alanlarda 2B işini görür, gölgelendirmeler içinde 6B veya 8B kullanabilirsin. Perspektif de sorun var onunda üzerinde durman lazım...

linkteki derslere bir göz at, yardımcı olacaklardır...

https://www.grafikerler.org/temel-sanat-egitimi-dersleri/

xdanyalx

Üye
Tepki
3
öncelikle teşekkür ederim önemseyip cevap yazdığın için. verdiğiniz linki hemen inceleyip önerilerinizi uygulamaya geçiriyorum.

xdanyalx

Üye
Tepki
3
PEK İÇİME SİNMEDİ AMA SİTEDEN FAZLA AYRI KALMIYIM DİYE YÜKLEDİM. BİR EKSİKLİK VAR AMA. KARAKALEM KONUSUNDA DENEYİMLİ ARKADAŞLARDAN YARDIM İSTİYORUM.ÖZELLİKLE KARAKALEM MANZARA KONUSUNDA. FOTOĞRAFLARI TEK YÜKLEME AMACIM FİKİRLERİNİZİ PAYLAŞMAM.

Aslında resim tarayınca biraz beyazlaştı orjinali daha iyi. Tarama konusunda da yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa.

xdanyalx

Üye
Tepki
3
TEŞEKKÜRLER YASEMİN HANIM. HEMEN İNCELEYİP EKSİKLERİMİ GİDERMEYE ÇALIŞACAM. TONLAMA KONUSUNDA HAKLISINIZ BİRAZDA TARAYICININ AZİZLİĞİNE UĞRADIM. TONLAMAYA EMİN OLUN ÇOK EMEK HARCIYORUM.8H'TAN 8B'YE KADAR KALEM KULLANIYORUM BİR RESİMDE AMA GENE TAM OLMUYOR SANIRIM. ÇOK ÇALIŞMAM LAZIM ÇOK. :rolleyes:

Yukarı Alt