Yeni Temaya Yeni Logo

Tepki
12
Ne renk, ne font, ne okunabilirlik üzgünüm ama hiç olmamış. Daha farklı çalışmalar yapın, örnekler inceleyin.

Kolay gelsin.

Tepki
2
@Erkan Nehir

Beyfendi ustalar bir konu üzerine logo yaparlar ben ne grafikerim nede ressam !!!

Sizin istediğiniz logonun konusu olması lazım ama ben konulu logo yapmış değilim bu düz bir logo !!!

Diğer logoma böyle dediniz evet çoook haklısınız bu konuda ama ben profosyonel değilim lütfen burası sadece profosyonellerin mekanı diye bilmiyorum gayet herkese açık bir forum...

Şunu söylemk isterim diğer arkadaşlar gibi yorum yapa bilirsiniz
"font ,renk vs vs" bakınız diğer arkadaşlara hiç birşiy demiyorum çünkü hepsi aynı görüşü belirttiler ama siz "bu çalışma logo değil" nedir peki bu imzamı grafik sanatımı ne yoksa basit bir text mi?

Eğer birilerin hevesini kırıcaksanız hiç yorum yapmayın siz profosyonel seniz ve logoyu en ala şekilde yapıyorsanız tebrikler siz belli birşeyi öğrenmişsiz ama haytınız boyunca yaptığınız çalışmalara "bu logo değil" gibi yorum yedinizmi acaba nasıl bir duygu 2 gündür buradayım sizin hitamlarınıza kafayı takmış ve 2 gündür hiç düşünmeden logo nedir nasıl yapılır bunları okuyorum ve yaptığımla karşılaştırınca evet bazı hatalar var ama neden bukadar sert........

Lütfen rica ediyorum eğer birdaha böyle yorum yapıcaksanız konuya bakmadan çıkınız güzelce eksiğimi söyleyin yeter her insan sizi gibi düşünmez düşünemez!!!!

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@S.C.K. TASARIM
Yaptığınız bir çalışma beğenilmedi veya kriterlere uymadığı dile getirildiği için sinirlenmeniz son derece saçma ve yersiz. Bir çalışma sunmuşsunuz ve LOGO demişsiniz... Logo olmadığını söyleyince de anlamsız bir şekilde sinirlenip "ben grafiker değilim" diyorsunuz. O halde neymiş??? Birşey yapmadan önce, nedir ne değildir araştırmak lazımmış. İyice öğrendikten sonra "TASARIM" başlığı altında bir takma isim kullanmadan önce, tasarım ne demek onu öğrenmek lazımmış... Değil mi? Ve en başta imla kurallarına uymak gerekir TASARIM mesleğinde....
Grafik tasarım sanatında "KONULU LOGO- DÜZ LOGO" diye birşey yoktur.. İlk defa burada sizden duydum... Logo logodur ve belirli kriterleri vardır.. Herhangi bir font ile düz bir şekilde yazılan yazı ise text'tir....
Yaptığınız çalışmaların eleştirilmesi ve hatalarınızın düzeltilmesi sizi sinirlendiriyorsa bence yol yakınken vazgeçin bu sevdadan....
İyi forumlar.

Tepki
2
@Erkan Nehir

Hatalarımın düzeltimesine sinirli değilim yaptığınız yorum biraz ağır değilmiydi?

Erkan Bey sizin gibi bende ismimi kullanıyorum " Sefa Can Kıvılcım Tasarım "

Tasarımı benim tasarımımım anlamına geliyor burada anlaşalım yaptığımız yorumlar -bu en çok benimkisi için geçerli- biribirmize hakeret derecesine gelmiş bu yüzden ben sizden özür diliyorum...

İmla kurallarına gelirken o an çok sinir doluydum hiç konturol etmeden yazımı yazdım yoksa imla kurallarına dikkat ederim...

Tartışma gibi olan yorumlarımızı sile bilirsek memnun olucağım.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Yaptığınız çalışmaya logo demişsiniz. Ben de bu çalışmanın LOGO olmadığını söyledim. Bu yorumun nesi ağır anlayamadım??

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Sanırım tasarım mesleğine merak sardıktan sonra, başlamak için farklı bir yöntem seçmişsiniz. Elbette denemeler yapmak, eskizler çizmek çok önemli. Fakat bunlardan çok daha önce "Logo nedir, logotype nedir, amblem nedir, icon nedir, maskot nedir" vs. bunların bir araştırmasını yapmak, örnekleri incelemek ve kavramları çok daha iyi anlamak gerekir. Görünüşe göre eksik yanınız bu araştırmaları yapmamış olmanız.

LOGO NEDİR:
Bir firmanın, kurumun, kişinin tanıtımını yapmak, o kişi veya kurumu temsil etmek amacı ile yaratılan simgeye logo denir. Logo ile birlikte kullanılan isim, text veya yazıya ise logotype denir.
Harfler, yazılar ve simgelerin bir arada kullanıldığı ve firmaya/kuruma ait temel bilgilerin bulunduğu çalışmalara ise amblem denir.

Örneğin: Coca Cola, Google, Nokia, Sony, IBM gibi çalışmalar Logotype çalışmalarıdır.
Adidas'ın 3 çizgiden oluşan sembolü logo; adidas yazısı ise logotype'dır.
Mc Donald's firmasının M harfi logo, Mc Donald's yazısı logotype, Palyaço karakteri ise maskottur...

Sanırım temel kriterler açısından açıklayıcı olmuştur...

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Evet çalışmalarınız başlangıç olarak Logotype kavramına daha yakın. Bu arada yaptığım yorum "bu da logo mu? Buna logo denmez" tarzında "BU LOGO DEĞİL" yorumu değildi. Logo kriterlerine uymadığı için yapılmış bir "LOGO DEĞİL" yorumudur.

Tepki
2
@Erkan Nehir

Sizden Özür diledim zaten iyice ezildim :(

Siz haklısınız Bu bilgileri bilmediğim için böyle davramdım tamamen benim hatam mazur görün tekrardan özür dilerim.... :(

Yukarı Alt