Arama sonuçları

1. Aslı SAYILIR

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört / George ORWELL

"Partinin dünya görüşü, onu hiç anlamayan insanlara çok daha kolay dayatılıyordu. (...) Her şeyi yutuyorlar ve hiçbir zarar görmüyorlardı, çünkü tıpkı bir mısır tanesinin bir kuşun bedeninden sindirilmeden geçip gitmesi gibi, yuttuklarından geriye birşey kalmıyordu." George Orwell in kült...
  2. Aslı SAYILIR

BKG- Tasarımın Piri'ni Arıyor

Bilkent Kültür Girişimi (BKG) tarafından hayata geçirilen üniversiteler arası tasarım yarışmasının bu yılki ana teması 500 yıllık Piri Reis Haritası… Tüm üniversite öğrencilerinin katılabildiği yarışmanın son başvuru tarihi 29 Ağustos’a uzatıldı Yarışma hakkında detaylı bilgi için --->...
  3. Aslı SAYILIR

Ailenizin Güzin Ablası...

Türk aklı :))
  4. Aslı SAYILIR

araç içi multimedya sistemleri katalog çalışması

Araç içi multimedya sistemleri üzerine çalışan bir firmanın katalog çalışmasıdır.. Müşteriye iki ayrı hakkımızda sayfası tasarımı sunuldu.. İkincisi beğenildi.. Çalışma yapıldı.. Basıldı... Bana kaldı sizlerle paylaşması... Bu ilk sunulan iç kapak ve hakkımızda sayfası çalışmasıydı...
  5. Aslı SAYILIR

Günün Sözü...

6. Aslı SAYILIR

Makine Mühendisi Kartvizit Çalışmaları

Merhaba arkadaşlar.. Kardeşim Emre'nin isteği üzerine kendisine kartvizit tasarladım.. Kendine sunduğum üç çalışmadan çevresine sorarak bir tanesine karar verdi ve basıldı.. Sunumlar ve basılan çalışmanın fotoğraflarını beğenilerinize sunuyorum.. Basılmış olanın fotoğrafı.. Makineyi yeni...
  7. Aslı SAYILIR

Günün Sözü...

8. Aslı SAYILIR

Dünya İletişim Tasarımı Günü

Dünya Grafik Günü geçtiğimiz yıl son kez kutlanırken bu sene Dünya İletişim Tasarımı Günü adıyla kutlanacak. 27 Nisan Dünya İletişim Tasarımı Günü… Detaylı bilgi için Tıkla
  9. Aslı SAYILIR

Madam Numy - Boş zaman illustrasyon çalışması

Öylesine bir boş zaman illustrasyon çalışması.. Evde bazen böyle çalışmalar yapmak keyif verici oluyor...
  10. Aslı SAYILIR

Günün Sözü...

"Sihir ürünün kendisindendir..." William Bernbach
  11. Aslı SAYILIR

Dan Fleming - Words Animals

Tipografi, logo tasarımının her zaman ikiz kardeşi gibidir.. Düz metin halinde, oldukça etkili ve diğer logo tasarımlarından daha yaratcı bir görünüm elde etmek için ciddi bir tipografi çalışması ile oluşturulan logolar vardır. Dan Fleming marka tasarım, ambalaj tasarımı ve web sitesi...
  12. Aslı SAYILIR

Günün Sözü

13. Aslı SAYILIR

3DsMAX Units Setup Komutu ile Ölçü Birimi Seçimi

Yine yeni başlayan arkadaşlarımız için ; 3Ds MAX çalışmalarımızda ölçü birimi nasıl değiştirilir bu başlıkta bu konudan bahsetmek istedim sizlere.. Program ile modelleme yapacağımızdan çoğu zaman ölçü birimlerine dikkat ederek çizimlerimizi yapmamız gerekmektedir. Ölçü birimlerini cm...
  14. Aslı SAYILIR

3DsMax Arayüzü Tanıma

3Ds MAX 2013 ile her türlü 3 boyutlu modelleme çalışmalarını yapabilme imkanı buluyoruz. Yeni başlayan yada programı öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için bir makale serisine başlıyorum..Dilim döndüğünce bildiklerimi size aktarmaya çalışacağım.. Öncelikle programı açtıktan sonra karşımıza...
  15. Aslı SAYILIR

Dünya Kadınlar Günü Tebriği

Grafikerler.org ailesi adına tüm kadınlarımızın "Dünya Kadınlar Günü" kutlu olsun...
  16. Aslı SAYILIR

Titling Gothic ailesi font talebi

Arkadaşlar yaptığım bir katalog çalışması için acil olarak Titling Gothic FB Wide font ailesine ihtiyacım var hatta sadece light ve thin formları bile olsa çok makbule geçecek ... Yardımlarınızı rica ederim :)
  17. Aslı SAYILIR

Altın Oran Kavramı

Altın oran (altın kesir) kavramı, temeli geometride de olduğu gibi pi sayısı ile diğer ölçülerin orantısıdır.Tasarımda Altın Oran mizanpaj hazırlığında büyük kolaylık ve yaratıcılık sağlar. Tasarımda belirli ve estetik kabul edilen sayfa orantıları Altın Orantı’ya göre belirlenir. Yatay ve dikey...
  18. Aslı SAYILIR

Mock-up Kullanımı - Video Anlatım

"Mock-up nasıl kullanılır" eğitimini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Faydalı olması dileklerimle..
  19. Aslı SAYILIR

İndesign'da Yeni Döküman Oluşturma - Video Anlatım ..

Merhaba arkadaşlar ... Hazır evde otururken boş durmayalım, Indesign programına yeni başlayan arkadaşlarımıza yardımcı olacağını düşündüğüm video eğitimler hazırlamaya çalışacağım bu boşluğumda.. Faydalı olması dileklerimle.. Keyifli seyirler..
  20. Aslı SAYILIR

İlk Bilgisayarlar ve Programlama .. Tarihçe

Hesaplama araçlarına yani bilgi-sayarlara duyulan gereksinim ticaretin hatta ilkel biçimi ile değiş-tokuşun başlamış olduğu (M.Ö. 35.0000-18.000) Paleolitik tarih öncesi dönemlerde dayanmaktadır. Takas işlemlerinde kullanılan hatırlatıcı ve sayıcı tahta çubuklar, bu dönemde ortaya çıkmıştır ve...
Yukarı Alt