Arama sonuçları

1. Gökçe Salman

Bilgisayarda illüstrasyon yapmak...

Bilgisayarda illüstrasyon yapmak istiyorum. Daha önce hiç denemedim. 1 sene karakalem resim eğitimi aldım bu yüzden az çok ışık-gölge, perspektif vs. bilgim var. Hangi programlarla başlamamı önerirsiniz? Sevgiler :)
  2. Gökçe Salman

İki veya daha çok çizgiyi birleştirme...

Adobe Illustrator'da düz çizgileri kullanarak perspektifi olan bir dikdörtgen çizdim. Bu dikdörtgenin içini renklendirmek istiyorum. Bunun için Pathfinder ile çizgileri birleştirmeye çalıştım ama o galiba çizgilerde değil de şekillerde çalışıyor. Çizgileri nasıl birleştirebilirim?
  3. Gökçe Salman

Nesnelerin kenarındaki mavi çizgiler...

Adobe Indesign'da bir şekil oluşturduğumda çevresinde mavi çizgiler çıkıyor ama ben çıkmasını istemiyorum. Daha sonra bu çizgiler gidecek mi? Baskı aldığımda çıkarlar mı? O çizgilerin rengini nasıl değiştirebilirim?
  4. Gökçe Salman

Öğretim görevlisi olmak...

Arkadaşlar merhabalar. Benim bir sorum olacak. Grafik tasarımda okuyorum ve ileride güzel sanatlara hazırlık öğretmenliği veya öğretim görevlisi olmak istiyorum. Aranızda bu saydıklarımla uğraşan var mı? Tavsiye eder misiniz?
  5. Gökçe Salman

Photoshop'da veya diğer programlarda kabartma yapma...

Bir ödev için bir gül resminin kabartma halini yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim (herhangi bir grafik programında olabilir). Bir örnek göstereyim:
  6. Gökçe Salman

Freehand sürekli serial number soruyor...

Merhabalar. Bir sorum olacaktı. Freehand'i açtığımda açılışta sürekli serial number istiyor. Girdiğim numara doğru ama her açışımda soruyor ben de her seferinde girmek zorunda kalıyorum. Bunun nedeni nedir acaba?
  7. Gökçe Salman

Karakalem çizim konuları nelerdir?

Arkadaslar merhabalar baslikta belirttigim gibi guzel sanatlara hazirlikta cizim konulari neler olabilir? Ornegin portre cizimi bir konudur naturmort cizim bir konudur. Tam bir bilgisi olan var mi bu konularla ilgili arastirma yapacagim.
  8. Gökçe Salman

İnternet sitesinde çıkan reklamları engelleme...

Arkadaşlar bir süre önce kullandığım internet sitesi programında kendi kendine reklamlar ve açılan reklam sayfaları çıkmaya başladı. Daha önce böyle bir sorun yoktu. İlk başta umursamadım ama bir zamandan sonra 4-5 tane açılır oldu. Mozilla Firefox ve Internet Explorer kullanıyorum. Acaba virüs...
  9. Gökçe Salman

Dikey Geçiş Sınavı ve Yetenek Sınavı...

Arkadaşlar iyi akşamlar hepinize. Benim bir sorum var. Arel Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü 2. sınıfa başlayacağım bu Eylül'de. Bölümüm 2 yıllık. Giriş yaparken yetenek sınavına girmedim sadece puanıma bakıldı. % 50 burslu okuyorum. 1 senem kaldı okulun bitmesine. Bitince 4 yıllık Grafik...
  10. Gökçe Salman

Virüs programı bulma...

Arkadaşlar bir sorum olacak. Bilgisayarımda ben yüklemememe rağmen RegCleanPro diye bir program çıktı ve bilgisayarımı taradı. 2500 bozuk dosya buldu. Ben de düzeltmesini istedim ama üyelik istiyor. Acaba aynı işi yapabilecek üyelik istemeyen bir program önerebilir misiniz? Çok teşekkür ederim :)
  11. Gökçe Salman

Bilgisayara resim kaydetmede sorun...

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim bir konuda yardıma ihtiyacım var ilgilenirseniz çok mutlu olurum. Bilgisayarıma hiçbir resim dosyasını kaydedemiyorum hangi siteden olursa olsun "dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda" şeklinde bir hata veriyor. Aynı şekilde program veya bir...
  12. Gökçe Salman

Program Yükleyemiyorum...

Arkadaşlar az önce bilgisayarıma BS Player yüklemeye çalıştım yükleme başlıyor ama daha sonra şöyle bir uyarı çıkıyor: Windows xxx öğesine erişemiyor şeklinde. Bilgisayarımı yenilemeye almıştım bu yüzden olabilir mi? Sade bu değil hiçbir programı yüklemiyor. Sizce bu durumu nasıl düzeltirim?
  13. Gökçe Salman

Kullanıcı Adı Ve Şifre Bulma...

Arkadaşlar konuyla ilgili bir başlık bulamadığım için buraya yazıyorum. Şöyle bir sorunum var internet bağlantımda kullandığım kullanıcı adı ve şifremi bulmam gerekiyor ekranın sağ alt köşesindeki simgeye tıkladığımda bir sekme çıkıyor ya işte oradan girmeye çalışıyorum ama kullanıcı adımı ve...
  14. Gökçe Salman

Freehand Açılmıyor...

Arkadaşlar merhaba benim şöyle bir sorunum var. Bilgisayarımda Freehand programı gayet normal çalışırken birden açılmamaya başladı. Normal program olarak açılmıyor dosyaları da açmıyor sadece kum saati imgesi yanıyor ve sönüyor. Uninstall edip tekrar kurdum ama bir şey değişmedi sizce bu sorun...
  15. Gökçe Salman

Usb Kablosuyla Telefona Dosya Aktarma...

Arkadaşlar merhabalar benim bir sorum olacak. Bugün bir cep telefonu bayiinden USB data kablosu satın aldım. Bir ucunu laptop'a bir ucunu cep telefonuma bağladım. Ama hiçbir şey açılmadı. Normalde USB bölümüne bir şey taktığınızda dosya açılır ya bunda hiçbir şey açılmadı. Acaba telefondan mı...
  16. Gökçe Salman

Freehand'de resim gözükmüyor...

Arkadaşlar merhaba benim şöyle bir sorunum var Freehand'de bir körüklü dosya tasarımı yaptım. Dosyanın kapağına bir resim gömdüm. Resim dosyanın normal halinde gözüküyor ama export ettiğimde çıktı dosyasında boş sayfa gözüküyor. Sadece bir sayfa gözükmüyor. Tekrar tekrar denedim ama işe...
  17. Gökçe Salman

Freehand'de dosya açma...

Arkadaşlar merhabalar bir sorum olacak daha önceden Freehand'de oluşturduğum bir dosya vardı USB flash bellekle taşımak istedim bilgisayara alınca Freehand'de açmaya çalıştığımda şu hatayı veriyor: "Could not convert the document because the file is not a valid freehand document ". Sizce ne...
  18. Gökçe Salman

Freehand'de harfleri boyama...

Freehand'de bir harfin içinin yarısını beyaza boyamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
  19. Gökçe Salman

Adobe illustrator'da şekilleri birleştirmek...

Adobe Illustrator'da bir kare ve daire çizdim. Bu şekilleri nasıl birleştirebilirim?
  20. Gökçe Salman

Font kullanmayla ilgili...

Arkadaşlar merhaba benim şöyle bir sorunum var internetteki font indirme sitelerinden font indirdim ve kullanmam lazım. Ama dosya ttf. formatında ve ben nasıl kullanacağımı bilmiyorum. O fontla yazılar yazmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Cevabınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar...
Yukarı Alt