Arama sonuçları

1. H

yazıyla yapılmış portre

Bu etkiyi alttaki resmi kullanmadan vermeniz gerekir tam anlamıyla bir tipografi olması için. Sonuçta bu yaptığınız çalışmanın benzerlerini boş zamanı olan herkes bu haliyle rahatlıkla yapabilir. Saygılarımla.
  2. H

Tasarımcılara Söylenen Bahaneler - Bu başlıkta topluyoruz :) Haydi bakalım..

Sizler atlamışsınız ama ben hepimize söylenen ilk kelimeyi söyleyeyim: ''Farklı birşey istiyorum!'' 6 X 9 Jeans Kemer etiketi tasarlıyoruz... - Çok abur-cubur olmasın.... - Çok yazı da olmasın... - Çok boşluk da kalmasın... Herkese kolay gelsin...
  3. H

Photoshop'ta TİFF uzantılı resimi farklı Layer'lara Bölmek ?

Ben de ayırmasından önce TIFF. nedir onu biliyor mu acaba bunu merak ettim?(!)
  4. H

Letraset nasıl yapılıyor ?

Günümüzün transfer baskısına benzer birşey... Neyini merak ettin anlayamadım. İmalat sürecini mi yoksa nasıl kullanıldığını mı? Boşver ikisini de ama grafikerliğin nasıl zor bir uğraş olduğu işte asıl o zamanlardı. Kolay gelsin.
  5. H

Numaratör

Corel ile yapabilirsin. File+Print Merge.
  6. H

Günlerdir bu deseni arıyorum :(

Fotoshopta nasıl bulacam diye birşey yok. Internette AI ve EPS formatında buna benzer binlerce vectorel çizimler bulabilirsin. Ya da işi biliyosan sen de vectorel herhangi bir programda çizebilirsin.
  7. H

CorelDRAW X6'yı denediniz mi?

Katılıyorum sana Kürşad. Corel x5 ile çok gelişmiş bir renk yönetimi oluşturulmuş. Proofcolor uygulaması ile de CMYK renk uzayına çok hakim oluyorsunuz ve etkin bir biçimde çok düşük bir hatayla renkleri istediğiniz gibi baskıda elde edebiliyoruz. Ve bu özellik bu verimli şekli ile şu an sadece...
  8. H

CorelDRAW X6'yı denediniz mi?

Evet denedim. Powerclip çok iyi olmuş. Oldukça verimli. Diğer yenilikler de güzel. Format desteği açısından da mükemmel. Diğer vectorel proğramlar bu konuda Corelin çok gerisinde. Kolay gelsin.
  9. H

CorelDRAW X6 Çıktı....

Sayın Windson Madem Corel Illustratore göre eksikleri çok fazla olan bir program, neden eski dosyalarınızı aktarmak için Corel x5'i kullanıyorsunuz? Artılarının fazla olduğunu iddia ettiğiniz Illustrator ile doğrudan neden eski Corel dosyalarınızı aç mıyorsunuz? Ama ben Corel ile Ilustrator...
  10. H

dpi sorunu, yardım!!

Sayın Tuncer bey, Tamamen haklısınız. Uzun yıllar serigrafi ile uğraştığım için işin CMYK tarafı; doğrusunu isterseniz hiç gerekmemişti. Multichanelden sonra DCS kaydetmek istediğimizde sadece spot color seçeneği aktif oluyor. Bu da sizi yeterince doğruluyor. Ayrıca daha önceki yazışmamda...
  11. H

dpi sorunu, yardım!!

Tuncay beyin konuya vakıf olduğunu açıkça görüyoruz. Ama DCS 2.0 olarak Save as yapabilmemiz için dosyayı önce multichanele çevirmemiz gerekir. Zaten multichanel mantığını iyi kavramak Tuncay beyin anlattıklarını anlamamızı daha da kolaylaştıracaktır. Bu noktayı eklemek istedim, sanırım Tuncay...
  12. H

Duvarda görünen renk nedir?

Kesinlikle beyaz olur. Monitor veya televizyon tekniğinde beyaz renk bu şekilde elde edilr. Zira TV tüplerinde üç adet ışık yayan elektron tabancaları vardır ve bunlarda RGB'dir. Ekranda gördüğünüz siyah renk de bu üç rengin hiç yansıtılmaması sonucu elde edilr. Kolay gelsin.
  13. H

Elit Eğitim Seti DVD Kutusu Çalışmam | Sedat Gül

Gayet güzel olmuş Sedat bey. Resim de iyi. Muhasebeci tipi nasıl oluyormuş? (!) Zaten eğitim seti olduğu için, gençlerin olması resimde daha da gerekli ve mantıklı! Abur-cubur yok çalışmanızda. Herşey oturmuş yerli yerinde. Saygılarımla.
  14. H

kumpirr

Marka hayali de olsa, sanırım tek ''R'' ile yazılmalıydı. Bir de anlamadığım şey: Ciddi logo çalışmasıyla gayrıciddi logo çalışması nasıl oluyor açıklar mısınız? Bir çok arkadaş bu tabiri kullanıyor ama ben ne olduğunu çözemedim. İyi bir grafikerin dili de iyi olmalı resim, desen vs. bilgisi de...
  15. H

Adını Feriha Koydum WallPaper

Dikey olarak çalışsan daha iyi olurdu, çünkü tüm dünyada bu tip çalışmalarda geleneksel format öyle. Kolay gelsin.
  16. H

Lavinia Dergi kapağı

Başarılı bir çalışma! Elinize sağlık. Çok sade ve şık. Logo da çok oturaklı duruyor. Abartmadan amaca çok uygun çalışmışsınız. Ben maskeye takılmadım da; sadece kılıç kısmını croplasaydınız resimin diyorum. Ayrıca belirmeden geçemeyeceğim; bol bol efekt kullanmak çok iyi işler çıkarmaya yetmiyor...
  17. H

freehand tasarimlarim!!

Elinize sağlık... Peynirin aydınlık olan yüzünü ışık alan taraf olarak ele alırsak gölgeler bence hatalı. Veyahut ışık nerden gelirse gelsin diyelim (farzedelim); o zaman iki nesnenin de gölgeleri farklı açılarda görünüyor bana. Yani kısacası ışığın yönü tam tesbit edilmediğinden eksik birşey...
  18. H

E G O | Tipografi

Bir görsele biraz efekt verip yanına bir metin yazmak tipografi mi oluyor? (!) O zaman sıradan bir insört bile başarılı bir tipografi çalışması! Saygılar.
  19. H

Türk Hava Yolları Afiş Çalışmam Stand Baskı

Düşünce güzel ama eksikler var. Üstteki görsellerin kenarları uçağı kesmese daha iyi olur ve kompozisyona derinlik verir ki asıl düşünceniz bu sanırım. İlk resimde alttaki kımızı objeyi ve dördüncü resimde uçağın gövdesindeki gölgeyi de temizlemenizi öneririm. Yani aynı malzemeyle biraz daha...
  20. H

D&P Burjum/Erkan Nehir

Gölge ve ışığı tekrar gözden geçirmenizi öneririm. Kolay gelsin.
Yukarı Alt