2 Farklı Afiş Çalışması

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Font çok güzelmiş doğal duruyolar, bence 2. afiş güzel.

ismail koc

Üye
Tepki
0
1. çalışma daha iyi yazılarıda yerleştirince daha iyi olur
2. çalışmanın renkli olması daha çok çocuklara yönelik bir afiş izlenimi veriyor ilk bakışda
düzeltmeler yapıldığında daha dikkat çekici ve anlaşılması kolay olur...

Tepki
100
1) cahilliğimi mazur görünüz. 20 Kasım 20 Aralık nedir?
yani bu tarihler arası bir etkinlik mi söz konusu.
tabii ben bunları sorarken afişteki eksiklikleri yada yetersizlikleri dile getirmişte olacağım.
2) 1. çalışmada eksiklik yok aslında boş kalan "küçük not kağıtları" (özellikle türkçesini kullanmaya çalıştım :) ) çalışmanın eksik olduğunu değil bir projenin başlangıç aşamasını temsil ediyor gibi grünüyor. bence güzel bir ambians:D -hava- olmuş...
3) 2. çalışma çok kalabalık olmuş. çokta renkli ve göz yorucu.

netice itibari ile 1. çalışma bence daha uygun.
saygılar...

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Tercihim ikinci resimden yana. Birinci resimde ağırlıklı olarak beyaz zemin üzerinde sarı kullanılması kelimeleri okurken göz yormasına neden olabilir. Ama ikinci resimde renk cümbüşü olduğu için gözü yormaz

Tepki
0
@Erkin KARATAŞ

Font: Handwriting - Dakota

@Emine Şahin

evet dediğin gibi proje başlangıcı denilebilir. Belirli aralıklarla afişteki kelimeler yenilenip kampüsteki çeşitli yerlere asılıyor. Daha önceki afişte tarihler ön planda değildi. Sadece kelimeler değiştiği için kimse yenilenip yenilenmediğini fark edemiyordu. bu yüzden bu şekilde tarihleri ön plana çıkardık.

Bu arada beğendiğinize sevindim. çünkü ben web tasarım yaparken zorunlu olarak kullanmaya başladığım photoshopla (paint çok işlevli olmuyo :D) çok farklı tasarımlar yapabilmek çok güzel.

Yukarı Alt