21 yıllık desenciyim iş arıyorum

Durum
Konu kapatılmıştır.

sanalturk

Üye
Tepki
0
21 yıllık nakış desencisiyim.Accurate 4 kullanıyorum.İş arıyorum.Şu an boştayım..

Tepki
9
21 yılını desenle geçiren birinin boşta kalması biraz tuhaf değilmi.hiç birşey olmasa bul bi kişi daha ofis aç.

sanalturk

Üye
Tepki
0
@emrovski

Arkadaş hiçbir şey dışardan göründüğü gibi değildir.Ben iki kere desen bürosu açtım.Kime yapacaksın desen?
Günümüzde 3 makinesi olan bile deseni kendi bünyesinde yapıyor.Feiya tek makinesi olanlaramı yapacaksın desen?
Ben daha yeni kapattım iş yerimi.Neden biliyormusun?
İş yaparsın para alamazsın.Parayı takside bölerler gavur ederler.Git gel git gel.Bunlarla uğraşmak isteyen açsın desen ofisi.Ben yeterince uğraştım.
21 yıllık desenci boşta kalırmı sözüne gelince.
Bak kardeşim bu devirde adam senin yeni yada eski olduğuna bakmıyor artık.Yanında çalışıyorsan her dediğim olacak diyor.Ben bu mesleğe ömrümü verdim.Yaşım 43 ve 26 yaşında adamın kaprislerini çektim.
Ben bu piyasada en çok maaş alan adamdım.Beni bestten sorun.Ama şimdi belkide sizlerden çok daha düşük maaşla çalıştım en son çalıştığım yerde.
Neden?
Yeterki maaşımı azda olsa gününde alayım diye.
Ben öyle yerler gördümki elemanı 1-2 ay bedava çalıştırıp sürekli adam değiştirenleri gördüm.
Neyse sana hayat hikayemi anlatacak değilim.
Ama piyasada ucuz dünkü desenciler varken benim boşta kalmam kimseyi şaşırtmamalı.
Ben iş görüşmesine gittiğimde adam ne kadar istiyorsun diye soruyor bende istediğim rakamı söylüyorum.
Adam ne diyor biliyormusun?
O kadar veremem şu kadara çalışan çok var.
İşte kurs desencileri piyasayı bu hale getirdi.
Abi şu kadara çalışırım,abi bu kadar saat çalışırım,abi numuneyide ben yaparım.
Ondan sonra bana soruyorsun dimi 21 yıllık desenci boşta kalırmı?
Kalır kardeşim kalır.
Piyasa bu kadar bozukken boştada kalır moştada..

Tepki
9
üstad kızdırmak için söylemedim kusura kalma.ben yaklaşık 1 ay önce işten kovuldum yerime getirilen adam 15 senedir bu işin içindeyim dedi inan öğle saatlerinde kaçtı.ben senin anlattığın gibi kursla öğrenmedim ama yüksek okulun elektronik bölümünden mezun oldum ve autocad ve boardmaker diye bikaç çizim programını iyi kullanıyodum elektronikte para kazanamayınca aynen senin dediğin gibi nakışta para var bende desen yaparım dedim hemen atladım allaha şükür fazla zorluk çekmeden işi çevirebildim fakat nakış piyasası son günlerini yaşıyordu artık bende para olan başka mesleklere zıplamaya çalışıyorum herkes bunu yapıyor çünkü ortada kazanılacak parada yok kazandığını veya hakettiğini verende yok verebilecekte yok bence.sana kolay gelsin diyorum.aslında aynı dertten muzdaribiz fakat zaman ahir zaman herkesin gemisini kurtarmak için anasını babasını tanımayacağı gün bugün.kul bela görmez HAK yazmayınca,HAK bela yazmaz kul azmayınca.selamlar:eek:

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt