3d let tv - laptop uyum sorunu

Emre DEMİRCİ

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
89
Merhaba

Arkadaşlar 3d Samsung led televizyonum ve Hp laptop'um var. Bunları HDMI kablo ile bilbirine
bağladığım zaman ilk başta bir sorun yok gibi duruyor fakat 3d video açtığım zaman laptoptan
görüntü televizyona 3 boyutlu gitmiyor. Bunun nedeni veya nedenleri ne olabilir?

Yada bir sorun yok ta laptop'unmu 3d olması gerekmekte ?
Bu konu hakkında bilgi bulamadım umarım sizler yardımcı olursunuz.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Televizyonların genelde mevcut görüntüyü 3d ye dönüştürme yeteneği yok.
Sadece 3 boyutlu sinyali gösteriyorlar sana..
Ama bir yardımcı uygulama varsa ki bilmiyorum onunla dönüştürülebilir..
Ekran kartının sürücüsünün 3d özellikleri destekliyor olması gerekiyor diye biliyorum
Ekran kartının sürücülerini güncellemeni tavsiye ederim öncelikle..Yakın zamanda bir güncelleme yayınlamıştı.
K-Lite codec pack ile bilgisayarındaki codec paketlerini güncelle..
Birde bu hdmi kabloların çeşitleri var Emre yüksek hızlı hdmi kabloları tercih etmelisin..

Emre DEMİRCİ

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
89
@Aslı SAYILIR 3d televizyonların 2d görüntüyü 3d oynatma seçeneği var. en azından bende var o konuda sorun yaşamıyorum.

Yorumun için teşekkürler fakat;

Laptoptan normal bir 3 d video açıyorum televizyona aktarıyorum sonuç olarak 3d göstermiyor.
ekran kartım 3d destekliyor sürücülerini güncelledim sorun düzelmedi HDMI kablo 2.00 3d filan logosu var üstünde.
blu-ray oynatıcı harici disk alcaktım bu yüzden alamıyorum gene ya oynatmazsa diye :)

İsmail ÇOBAN

Grapiksel
Bronz Üye
Tepki
44
Tv de ne yaa bide 3D vay vay vay teknoloji ne ilerlemiş öyle :) Emre bence blu-ray oynatıcı harici disk al iş hallolur ;)

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
@İsmail ÇOBAN

Kesinlikle katılıyorum :)

Benim tel 3d, Tv'ye bağlıyorum tv normal 3d film izleyebiliyorum hatta teldeki özellik sayesinde 2d filmleri 3d ye çevirip izliyorum bir sorun yaşamıyorum işin ters boyutu ile ilgilenmedim hiç aktif yaşamadım ama yaşayanlardan aldığım cevapları aktardım sana..

Emre DEMİRCİ

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
89
@Aslı SAYILIR

@İsmail ÇOBAN

2d led tvde telefon sayesinde 3d film izliyorsun ? gözlüklemi izliyorsun peki ?

Bu arada ismail teşekkür ederim dediğinde haklıymışsın samsung'u aradım blu-ray disk alırsanız
sorun çözülecektir dediler.

Çok saçma laptop zaten 3d yi oynatıyor tv ye aktarıyor ama efektler
olmuyor efektler olsun diye blu-ray oynatıcı şart teknik açıdan çok saçma geliyor bana resmen firmalar
blu-ray oynatıcı satsın diye blu-ray oynatıcısı olmadığında efekleri kasten bloklayan bir sistem yapmışlar gibi geliyor.

Yukarı Alt