5 Bin Yıllık Aşk'ın Fotografı

Tepki
59
5 Bin Yıllık Aşk'ın Fotografı

İtalya'nın kuzeyindeki Valdaro bölgesinde yapılan arkeolojik kazılarda, birbirine sarılmış bir çiftin 5 bin yıllık iskeletleri bulundu.
Arkeologların "Valdaro aşıkları" adını taktıkları iskeletlerin genç yaşta ölen bir adamla, ruhuna eşlik etmesi için öldürülerek onunla birlikte gömülen eşine ait olduğu tahmin ediliyor. Adamın belkemiğinde bir ok, kadının yanında da bir ok başı bulundu.
Kazı ekibinin lideri Elena Menotti, daha önceki kazılarda çok sayıda birbirine sarılmış anne-çocuk iskeletine rastladıklarını ancak ilk kez birbirine sarılmış bir çiftin iskeletini buduklarını söyledi. Menotti, "Bu bulgu beni çok heyecanlandırdı. Tüm İtalya'da çok sayıda kazıya katıldım ancak hiçbiri beni bu kadar heyecanlandırmamıştı" dedi.

KuMTePeR

Üye
Tepki
4
ask bitse bile ızlerı kalıyor:) sen ne kadar sılersen sıl o ız asla gıtmez

rose

Üye
Tepki
0
gerçek aşk...gerçekten bu zamanda bu kavramın anlamını bilen kaç kişi vardır acaba???umutsuz bence..

bybless

Üye
Tepki
0
@rose

nedense kızlar asla kendilerini sevenleri kabuletmezler. yada görmezler. biraz nankörler. bence bu yüzden artık aşk diye birşe kalmadı...hep aldatmayı, yada çok insanla beraber olmayı seçiyorlar...

rojda

Üye
Tepki
1
öyle guzellerı varki aşkın, yaşayabılıyorsan eger.
ne aldatabılırsın, ne baskasını gorur gozun.
bulursan eş ruhunu, nerede olursan ol, nerede olursa olsun hep yasarsın o buyuk askı.
Her nefesınde onunla hayat bulursun.
Nacizane fikrimdir...
o kadarda umutsuz degıl bence...

GrafiRuN

Üye
Tepki
0
@rojda

ne kadar güzel yazmışsın.. bana kalırsa bunları yazarken bu duygular içerisindeydin.. :)

Yukarı Alt