A3'ü ikiye katlayarak bir broşür yapmak istiyorum !?

Tepki
0
İşletim sistemi:xp,
Grafik yazılım: CorelDRAW X4,

Dört A4 sayfasından oluşan bir broşür yapmak istiyorum.
Yeniyim.
Nereden başlıyacağımı bilmiyorum.
Sitede aradım. bulamadım. (siteyi tanımak da önemli: nerede ne var ?)

Soru:
1- A3 sayfasını şablon olarak mı almalıyım ?, - Veya ölçülerini kendim girerek mi oluşturmalıyım.
2- Sayfaları numaralandırmak ve sayfaları çevirerek tasarım çalışması nasıl olacak ? (4 adet, A4 boyutlarında sayfayı takip eden sırada açmam yeterli olur mu ?)
3- Belli başlı ihtiyaç duyacağım temel araçlar, iletişim kutuları hangileridir ?,
4- Tasarım bittiğinde matbaya götürdüğümde, matbadakiler; bunun baskı ayarları veya şu'su yok diyebilecekleri nelerdir.

Bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Tepki
31
https://www.grafikerler.org/kapak-amp-dergi-amp-brosur-amp/7241-alisveris-magzasi-icin-yapmis-oldugum-brosur.html

burda benim yaptığım kırımlı bir a3 çalışması var burdan örnek alabilirsin

1) sayfayı a3 ebadına getir sonra a4 ebadında 2 kare çiz ve sayfaya otuttur
iki a4 birleşince a3 oldu a3 e göre birer cm ufalt ve köşelere crosları koy
page up tan 3 sayfa daha aç burayı 2. 3. 4. sayfayada kopyala hepsiniz seç sağ tıkla lock opject yap ve kilitle bunlar senin çalışma sayfaların bütün sayfaların bitiş
yerleri kenar payları aynı olmalı çünkü matbaada önlü arkalı baskılarda corstan bir iğne sokarsın arka crosa geliyorsa tamamdır bu yüzden aynı olmalı

2)kullanacağın resimler cmyk olmalı
3)eğer tüm sayfalarda zemin kullanacaksan bütün işlemler bittikten sonra zemini groslara göre biraz şişirki kesilirken kenarlarda beyazlık kalmasın
4)yaptığın sayfalar birbirleriyle alakalı olmalı mümkünse ürün özellikleri hep aynı büyüklükte ve aynı font olsun takım olarak çalış

benden bu kadar kolay gelsin

Yukarı Alt