Adobe Creative Cloud Photoshop Yenilikleri Crop / Kadraj Aracı

Özge Mardi Bayar

Seçkin Üye
Tepki
14
Photoshop'un CS6 versiyonunda crop aracıyla fotoğrafları kadrajlarken boyutlandırabiliyorduk. Ancak Resulution yani çözünürlüğe göre kadraj alamıyorduk. Creative cloud ile birlikte Photoshopta bu işlemi sorunsuz bir biçimde kolaylıkla yapabiliyoruz. Eğitim videosunu buradan izleyebilirsiniz. �Crop / Kadraj Aracı� http://bit.ly/XOhXAb

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@CreativeArt
Videoyu tekrar izlerseniz nerede hata yaptığınızı fark edeceksiniz, dikkatinizi bir yere çekmek istiyorum, layerı convert to smart objecte çevirmeden önce layerın kilidi kaldırılmamış videonun zamanı 01:03 bir kez izleyiniz farkedeceksiniz, kolay gelsin, saygılarımla...

kaanrevan

Üye
Tepki
0
Aynı problem ben de de var. Akıllı nesnede IRIS Bulanıklaştırma, Alan bulanıklaştırma, Eğme Kaydırma komutları aktif değil. Ama video da uygulamış. Garip...

Tepki
74
Sayın CreativeArt,

Hemen söyleyeyim ki, bu bir sorun değil, bir özellik.
Yani, smart object layerlerine sözünü ettiğiniz filtreleri, hatta pek çok Adjustment ayarlarını bile uygulayamadığınızı görüyoruz.
Fakat, mutlaka smart object layerinize sözü edilen işlemleri uygulayacaksanız, önce bu akıllı layeri, akılsız! hale getirmelisiniz. Bunun için smart object layerinize iki defa tıklatın. PS'nin bir uyarı penceresini onayladıktan sonra bu layerin ayrı bir doküman haline geldiğini göreceksiniz. Sözünü ettiğiniz filtreleri uyguladıktan sonra bu dökümanı kapatırken PS'nin "şimdi bunu kaydedeyim mi?" sorusunu evet ile yanıtladıktan sonra, tekrar akıllı objeye yani smart object layerine dönüşür.

Bence iyi numara.

Ama bu numara CS5'de de var. Hatırlatırım.

Kolay gelsin.
Tuncer ÖZKAN

Yukarı Alt