afiş hazırlarken yardım...!

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
merhaba arkadaşlar...afişle ilgili her konuda birşey yasmışsınız ama bir tek afişin nasıl yapıldığını anlatmamışsınız...! lütfen bana yardım edin... afişin nasıl yapıldığını öğrenmem lazım... logonun nasıl yapıldığını göstermişsiniz ama afişin nasıl yapıldığını göstermemişsiniz...! en yakın zamanda bu konuda bilgi verirseniz gerçekten sevineceğim...

eğer başka bir başlıkta bu konu açıldıysa,lütfen linkini verirseniz bende yararlanırım...şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum...

en yakın zamanda cevaplarınızı bekliyorum...!

Tepki
6
simdi sorun o kadar buyuk bir sorunki afis nasil yapilir diye.oncelikle ne afisi olacak.olcusunedir.kime yapiyosun parti afisimi reklammi ne afisi.genel bi taslak yok ancak su nerde iyi durur dersen yardimci olmaya calisirim sen hele bi basla devami gelir

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
şimdi benim sinema film arşivi yapmam gerekiyor...ama nasıl yapacağımı bilmiyorum...konusu;cumhuriyet ile ilgili.... ben şöyle düşündüm sayfanın alt tarafına bi bayrak üstüne de atatürk resmi ama tabi bunların arasında efektler olacak karalaşma efekti filan nasıl yapacağım kosunda yardımcı olabilirmiisniz...gerekirse msn de de halledebiliriz...

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
afiş yapmakta diğer tasarım işlerinden farklı değildir. yani özel bir tasarım şekli yoktur.

sadece dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var. bunlara kısaca değinmek isterim.

bir afiş ebatları itibariyle diğer tasarımlardan daha farklı amaçlarla kullanılmaktadır. amaç işlenecek konu, komposizyon veya senaryo her ne ise onu tüm çıplaklığı ile aniden insanların beynine yerleştirmektir.

düşünün bir afişi nerede görürüz: işyerlerinin camlarında veya bilboard tarzı ilan reklam panolarında....

peki yaya bir insanın ya da motorize olarak hareket halinde olan birisinin afişle olan göz teması ne kadar süredir????

bunları düşünün... genel olarak bir afişe 2 veya 3 metreden fazla yaklaşmayız uzak mesafeden ve çok kısa bir süre içinde göz teması ile neler anlatılabilir? bu soruların yanıtı öncelikle kendi senaryonuzla ya da kompozisyonunuzla yanıtlamanız gerek.

örneğin; kalabalık bir yazıların olduğu bir afiş ne kadar başarılı olur....

gelelim senin yapmak istediğin afişe....

standart klişe bir düşünce, bayrak atatürk.

arkadaşlar bizlerin ve türklüğümüz için çok önemli olan bi iki ögeyi böle heryerde kullanarak neden israf ediyoruz. yani kurtuluşla ilgili bir afişte illan atatürk veya bayrak olmalımı?????

neden olsun ki? yani benim ilk aklıma gelen eskiden 25 kuruşluk paralarımız vardı onun üstünde top mermisi taşıyan bir türk kadını figürü vardı...

neden böyle marjinal bir düşüncelerle hareket etmiyorsunuz ki?????

yani klişe düşüncelerin size kattıı sadece rutin tekrar eden tasarımlar olacaktır....

umarım size biraz faydalı olacak bilgiler sağlamışımdır...

kolay gelsin

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
bana yardım edebilecek,yani nasıl yapacağımı anlatacak biri var mı??? eğer bana yardım edebilecek biri varsa bana özelden mesaj atsın msn adresimi vereyim oradan yapabilriiz...lütfen yardımcı olun................

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
@exorcims

senın mesajının uzerınde sana ışık tutabilecek bir kaç satır yazı yazdım. istersen onları biş okuma zahmetıne katlan.

ayrıca forumuda ufak bir araştırma yaparsanız Afiş başlığı altında Femme_Fatae arkadaşımızın bu konu ile ilgili çok güzel açıklayıcı bilgileri mevcut.

lütfen okuyunuz. bunlara rağmen almak istediğiniz yardımı açık ve ne bi şekilde sorunuz.

bu şekilde ne yardım istediğiniz bilmez, nasıl yardım edeceğimizi belirleyemeyiz.

bunu küçük bir uyarı olarak alınız.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
yinede teşeşkkür ederim..bu uyarıyı dikkate alıcammm...!

ben sizlerden şunu istiyorum...konuara baktım ama bir kişi bile örnek olarak oraya afiş tasarlamamış ve nasıl yapıldığını göstermemiş... ben sizden bunu istiyorum nasıl yapıldığını görmek.... bana yardımcı olmanızı bekliyorum...! bu konuyu okuyan bir kişi elinden geldiği kadarıyla bir şeyler koyarsa buraya gerçekten çok mutlu olucam...! şimdiden teşekkürler................

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
uyarıyı dikkate aldığınız teşekkür ederim. yarın işyerinde benim hazırladığım bir iki çalışmayı bulabilirsem sizin için buraya koyacağım tabiki.

yine az önce bahsettiğim yerde değişik afiş ve bilboard çalışmaları örnekleri bulunmaktadır.

bunun dışında nerede takıldığınız ya da neyi yapamadığınızı da belirtirseniz dilimin dödüğünce size yardımcı olmaya çalışacağım. günün her saatinde (uyku zamanları hariç) ulaşabilirsiniz.

kolay gelsin şimdiden....

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
tekrar teşekkürler adobe;

ihtiyacım olunca gerek buradan gerekse özelden seni rahatsız edeceğim... tekrar teşekkürler.... örnekleri unutma;););)

he bide nasıl yaptığını da anlatırsan sevinirim..!

Yukarı Alt