After Effects Anlık Ön İzleme Sorunu

Adem GÖRDÜK

Music Composer
Tepki
38
Arkadaşlar sorunumu bir video ile dile getirdim. Panelde geçişlerde artık anlık ön izleme vermiyor, bu sıkıntı nasıl oldu o kadar araştırmama rağmen hala anlamış değilim. Buyrun birde siz bakın. !

[VIMEO]39943153[/VIMEO]

SORUN ÇÖZÜMÜ ;

[VIMEO]40103533[/VIMEO]

danisman

Consultant
Tepki
30
Cihazının RAM yetersizliği olabilir, bu birincisi, ikincisi, ön izlemeden kastın yaptığın hareketi izlemekse, oradan değil üstten sağ taraftan control panelinden denemelisin...

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Aslında yapıyor. Timeline'da imleci hareket ettirdiğinizde gördüğünüz gibi yazıda hareket ediyor. Önizlemeden kastınız ne acaba onu anlamadım ?

Adem GÖRDÜK

Music Composer
Tepki
38
@danisman

Öncelikle yanıtınız için teşekkürler. Lakin aynı bilgisayarla uzun zamandır after effects kullanıyorum, olay ram yetersizliği vs değil. Ben o tür bir ön izlemeden bahs etmiyorum. Durun izah edeyim.

Yukarıda gördüğünüz gibi, time line çubuğunu ilerletince frame frame ön izleme yapması lazım. Yani o time line da ki çubuk sürüklendikçe ön izleme anlık olarak sürüyor. Bu after effects' in en klasik özelliği arkadaşlar. Lakin son 2-3 gündür böyle bir durum oldu, artık o on izlemeyi vermiyor. Yine bu tür bir sorun ile karşılaşmışdım ama çözmüşdüm. Şuan da aklıma gelmiyor ne yazıkki. Yanılmıyorsam bir tuşu olmalıydı bu durumun.

@Hasan YILDIZ

İşte zaten sıkıntı tam olarak orada. Time line çubuğunu sürükleyince ön izleme yapması gerekirken, tek tek tıklamayla yapıyor. Videoyu izlerseniz bir daha tam anlaşılıcam heralde, yoksa gidip camdan atlıyorum :D

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
@Dj Rapix

Bence böyle bir sorunu çözmek sana pek bişe kazandırmaz diye düşünüyorum :) Yani o kadar küçük bişe anlattığına göre, bırak öyle kalıversin :) Yinede bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim tabi.

Adem GÖRDÜK

Music Composer
Tepki
38
@Hasan YILDIZ

Hocam aslında küçük gibi gözüken çok büyük bir sorun. Çünkü, yaptığım yüksek boyutlu çok layerli çalışmalarda her yapılan değişikliği görmek için render yapmak imkansız. Bu sürükleme yöntemiyle, yapılan değişiklikler ön render dahi alınmadan izlenebiliniyordu. Neyse bakalım yardım edecek arkadaşlar çıkar mı ?

prinergy

Üye
Tepki
1
timeline da search ün sağında motion blur, graph editor vs. butonlar var onlardan bir tanesi olucak soldan 2. diye aklımda kaldı.dene sırayla

Adem GÖRDÜK

Music Composer
Tepki
38
@prinergy

Çok çok teşekkür ederim hocam. Oldu sonunda. :) özelliğin adı Live update Kısa zamanda videosunu koyuyorum. Teşekkürler tekrardan bu arada.:eek:

Edit...

[VIMEO]40103533[/VIMEO]

Yukarı Alt