After Effects yardım

KingMe

Üye
Tepki
0
mrb arkadaslar kolay gelsin

adobe after effect programını yukledim ama yeni bir kompozisyon oluşturmadan once kompozisyon sayfam beyaz bir şekilde karşıma geliyor kompozisyon oluşturduğumda da aynı sekilde beyaz kalıyor

resimde grdüğünüz gibi

bu sıkıntıyı nasıl atlata bilrim bana yardımcı olursanız sevinirim

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Default olarak beyaz geliyordur.

Yeni bir kompozisyon açarken çıkan panelde (ctrl+n) En altta bacground color bulunmakta oradan istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

Ya da kompozisyon açılmışken comp önizleme penceresinde altta tuşlar görürsünüz. Active camera'nın yanında toogle tranparency grid düğmesine tıklarsanız bu hazır arkaplan kaybolur. Transparan fotoşop sahnesi gibi sahneniz olur.

Ya da bunların hiç biriyle uğraşmayın sonuç olarak bir solid oluşturup arka plan yapacaksınız %95 ihtimalle (ctrl + y) onu istediğiniz renk olarak atayınız.

Kolay gelsin

KingMe

Üye
Tepki
0
Soylediklerinizi yaptım hocam ama olmadı onunla alakalı deil sanırım cs5 de boyle bir sıkıntı yok. cs6 ve crevite cloud da boyle bir sıkıntı var anlamadım nedendir bilgisayarımın ozellikleri program için fazlasıyla yeterli ama nedense sıkıntımın cewabını bulamadım :s

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@KingMe

Şu sayfayı başka bir resim yükleyiciye atarmısın. Burada büyük göremiyorum ayrıntıları pencere isimlerini görsem faydalı olur.

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Hocam yalnız bu pencere komp penceresi değil layer penceresi. Komposizyonunuzu izleyeceğiniz yer orası değil.
Bir işlem yapmadığın için orasının öyle gözükmesi normal. Orası özel bir paneldir söz gelimi rotobrush vb gibi işlem yapacağın zaman orası aktif hale gelir.

Senin işlerini göreceğin penceren görev cubuğu/window /composition

KingMe

Üye
Tepki
0
Hocam anlatmak istediğinizi anlıyorum fakat program açılır acılmaz o sekilde beyaz ekran geliyor ve yeni compozisyon oluştırsam bile o şekilde kalıyor cs5 te bu sıkıntı yok cs6 ve cs creavite cloud da var

Yukarı Alt