amatör eşarp desenlerim

Tepki
2
@Elif BEYAZIT

Eşarp kullananların yorumları daha farklı oluyor. yani istediğim yorumlar geliyor, benim için daha yapıcı... teşekkürler

Tepki
1
Sayın Özlem Hanım,
yaşadığım yer itibariyle bende birkaç nacizane görüşlerimi belirtsem iyi olur diye düşünüyorum.
Yaşadığım yer ile kıyaslamadan önce kendi fikrimi belirtmek isterim ki; bence eşarp, ait olduğu coğrafyanın motiflerini ele alıp onları değerli annelerimizin, ablalarımızın veya kullanan herhangi bir bayan arkadaşımızın başında sergilenip, o coğrafyayla ilgili ufak tefek bir sunum şeklidir. Fakat yeniçağ imajında, özellikle büyük kentlerde daha çok modernize edilmiş motifler kullanılmakta. Anlatmaya çalıştığım şey şu aslında, eşarpta bir bakıma birçok rengin bulunmasıdır ve oryantel motiflerin hakim olmasıdır. Tabi güzelliğin göreceli bir kavram olduğunu bilerekten hangi kişinin hangi motifi beğendiği veya beğeneceği muamma.
bu konu ile ilgili daha çok yazarım fakat forum kirliliğini önlemek maksadıyla kısaca özetliyorum.
fazla renk ve oryantel yada buna yakın motifler olmalı bence.
Yormamışımdır sizi umarım. daha başarılı çalışmalarınızı görmeyi ümit ediyorum. teşekkürle...

Tepki
4

Eşarp Çalışmasına bir örnek kıssadan bir misal vermek gerekirse eşarbı gösteren en önemli özelliği bordorü ve renk uyumlarıdır bordörlerin çok zayıf ama çalışmaya devam daha fazla örnek için eşarp desenleri bölümüne bir bakmanı öneririm.:)

Yukarı Alt