ambalaj + bıçak çizimi

Tepki
25

1- matbaada çizgi çeşitlerivar ve hepsi ayrı anlam taşıyo bunu biliyorum ama hangi çizgi neyi ifade ediyo bunu bilmiyorum.
2- elimdeki ürünü açıp ölçülendirdim, taslak çizdim ve bunu illustratorda çizim haline dönüştürdüm.
3- sonuç bundan ibaret olcak.

SORUM: sonucun bu şekili alması için dışa - içe katlanan yerleri ve kesilen yerleri belirlemek için nasıl çizgi şekillerini kullanmam gerek bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. ayrıca registration çizgi kalınlığı illustratorda ne olmalıdır. ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim...

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Eklediğiniz resmi göremiyorum. Sanırım yüklemede sorun yaşamışsınız. tekrar kontrol edermisiniz?

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Sakin olun dilek hanım. bence ekleme yaptığınız serverda sorun yok. Sizin dosyanızda bir sorun olabilir. jpg formatına çevirirken 100-150 dpi olmasına ve mutlaka RGB olmasına dikkat ederseniz sanırım çözülecek sorun.

Tepki
25
yine mi görünmüyo acaba tekrar tekrar yapıyorum ama rgb 100dpi yaptım ama bu arada ben dilek

Tepki
0
Acizane fikrimi söylemem gerekirse: İsi vereceginiz matbaaya bir adette maketini hazirlayip vermeniz halinde bu isi yapacak olan kisiler isin neresinin kirima gidecegini neresine ne basilacagini görerek hazirlarlar. Kırıma gelecek olan kisima cizgi koymayin. Sonra baskida cizgiyide basarlar müsteri bu cizgide ne der...vs..
Kisaca iyi bir maket bütün sorunlari çözer.

NOT: Maketinizi veya isinizi matbaaya göndermeden önce mutlaka musteri onayini alin. Müsteri onayini (sözlü değil) aldiktan sonra verin.

Basarilar dilerim.

Tepki
25

kusura bakmayın tekrar konu açtım...
1- matbaada çizgi çeşitlerivar ve hepsi ayrı anlam taşıyo bunu biliyorum ama hangi çizgi neyi ifade ediyo bunu bilmiyorum.
2- elimdeki ürünü açıp ölçülendirdim, taslak çizdim ve bunu illustratorda çizim haline dönüştürdüm.
3- sonuç bundan ibaret olcak.

SORUM: sonucun bu şekili alması için dışa - içe katlanan yerleri ve kesilen yerleri belirlemek için nasıl çizgi şekillerini kullanmam gerek bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. ayrıca registration çizgi kalınlığı illustratorda ne olmalıdır. ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim...

Tepki
25
ilginiz için teşekkür ederim ambalaj tasarımı diye yeni bi konu açtım ancak orada resmi yükleyebildim

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Düz çizgi kesim, kesik kesik olan çizgiler ise pilyaj anlamına gelir yada kırım yeri...

Bu şekilde çizdikten sonra grafik çalışmasını bunun üzerine göre yapabilirsiniz, çizgi kalınlığı çok önemli değil çünkü basılırken bu çizgiler atılacak, bu çalışma için ayrı bir bıçak olmayacak, bıçaklık bir işi yok çünkü... Sadece kenarlarına kesim yerlerinden cros koyarsınız.. bıçak izini registration yapmanızın anlamı yok, croslar registration olsun yeter...

Yukarı Alt