ambalaj/paketleme

yumnu

Üye
Tepki
0
Ambalaj tasarımı ile paketleme grafiği arasında herhangi bir fark var mıdır? Varsa ne gibi farklar vardır bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirm. Şimdiden teşekkürler

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@yumnu
Ambalaj tasarımı, ürün paketinin dış görünüşünü gösteren, paketleme olayının bitmiş olarak son halinin nasıl göründüğünü göstermek için yapılan bir çalışmadır. Paketleme grafiği ise bu ambalajın kesim/kırım/birleşme yerlerini ayrıntılı biçimde gösteren çalışmadır.

yumnu

Üye
Tepki
0
@Erkan_Nehir

yani bu durumda paketleme işlemi ambalaj tasarımından önce geliyor öyle mi peki bir ürünü alırken ambalajına mı bakmış oluyoruz pakedine mi?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@yumnu

Bu soru ile ambalaj tasarımı ve paketleme grafiği sorusu bambaşka konular. Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan gibi bişey olmuş :) Ortada bir tasarım yoksa grafiği çizilecek bir paket de yoktur zaten. Ambalaj ve paketi kelime anlamı olarak mı soruyorsun yoksa öğrenmek istediğin ambalaj kesim grafiği ile dış görünüş tasarımı arasındaki fark mı?

yumnu

Üye
Tepki
0
@Erkan_Nehir

okuduğum bir yazıda paketleme grafiğinden bahsediyordu ama ambalajla pakedi eş anlamda kullanıyor gibi gözüküyordu
ürünlerin ambalajlarından,onların albenisinden bahsederken paketlerin durumu basitleştirdiğinden söz ediyordu ya da ben tamamiyle karıştırdım
bu konuda kafam karıştı
ambalaj kesim değil dış görünüş tasarım ile paketleme grafiği denen şeyi merak ediyorum sanırım (kendimle çelişiyorum sanki :) )

Yukarı Alt